Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, trieda
ilustračné: SITA Žiaci 6.A. triedy (zmiešaná trieda) na základnej škole v Slovenskej Vsi počas vyučovania. Slovenská Ves, 30.05.2013. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
22. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rodičia zapísali do prvých ročníkov nitrianskych základných škôl 853 detí

Počas prvého aprílového týždňa sa konali zápisy do prvých ročníkov základných škôl. Konkrétne sa to týkalo štrnástich ZŠ, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitra. 

Rodičia celkovo zapísali 853 detí, tento počet je však predbežný, nakoľko v septembri do škôl nenastúpia všetci žiaci. „V školskom roku 2015/2016 bolo zapísaných 730 prvákov, je potešiteľné, že počet žiakov v mestských základných školách má stúpajúcu tendenciu,“ informuje nitrianska radnica na svojom webe.

Na jednotlivé základné školy boli prváci zapísaní v takýchto počtoch:

ZŠ Benkova (128),
ZŠ Fatranská (114),
ZŠ Nábrežie mládeže (88),
ZŠ kniežaťa Pribinu (74),
ZŠ Topoľová (72),
ZŠ Beethovenova (70),
ZŠ Škultétyho (68),
ZŠ Na Hôrke (63),
ZŠ kráľa Svätopluka (57),
ZŠ Tulipánová (46),
ZŠ Cabajská (31),
ZŠ Krčméryho (18),
ZŠ Novozámocká (12),
ZŠ Ščasného (12).

Mesto Nitra zároveň uvádza, že pokračuje v opravách jednotlivých základných škôl. Posledné investičné akcie sa týkali ZŠ Škultétyho a ZŠ kráľa Svätopluka, ktoré boli v lete minulého roka zrekonštruované. Radnica má v pláne opraviť aj ďalšie základné školy. Mestské zastupiteľstvo schválilo opravy na ZŠ Tulipánová a ZŠ kniežaťa Pribinu.

„Pokračuje tiež organizácia rozmanitých mimoškolských podujatí a akcií pre deti ZŠ a MŠ (olympiáda MŠ, školská liga ZŠ), pravidelné oceňovanie talentovaných žiakov ZŠ i umeleckých škôl, v rámci spolupráce s univerzitami,  napr. letná univerzita,“ uvádza web mesta Nitra.

Okrem vonkajších opráv na budovách bola zmodernizovaná aj samotná výučba. Ako uvádza radnica: „Každá zo škôl má moderné veľkoplošné interaktívne tabule, na ktoré bolo vyčlenených z mestského rozpočtu 49-tisíc eur. Toto zariadenie využíva interaktívne pero, umožňuje ovládať výučbové programy, prezeranie obrázkov, videoklipov, samozrejme, v súčinnosti s možnosťou písania priamo na tabuľu, prípadne na ktorékoľvek miesto do premietaného obrazu.“

Mesto si takisto uvedomuje dôležitosť výučby cudzích jazykov už na prvom stupni a využívanie moderných informačných technológií či športových aktivít.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X