Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sos veterinarna maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
9. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Riaditeľka SOŠ veterinárnej mala vraj chybné informácie z úradu kraja

Na Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre stavala firma bez zmluvy. Kým na to Nitriansky samosprávny kraj (NSK) ako zriaďovateľ školy prišiel, preinvestovala tam stavebná firma JUMA Nitra vyše 300-tisíc eur.

Riaditeľka školy Edita Križanová v pondelok uviedla, že z Úradu NSK mala informácie, že s firmou bola zmluva podpísaná. „Začiatkom septembra 2017 škole z Úradu NSK oznámili, že bola firmou JUMA Nitra, s. r. o., podpísaná zmluva na zákazku Rekonštrukcia vstupnej časti, krčkov a telocvične – SOŠ veterinárna Nitra a že je zverejnená na webovom sídle úradu kraja,“ uviedla Križanová.

Ako ďalej pokračovala, koordináciou rekonštrukčných prác poverila technicko-ekonomického zástupcu s tým, že ju bude priebežne informovať o všetkom, čo sa týka tejto zákazky. Koncom septembra informoval gremiálnu radu, že od pracovníkov odboru majetku Úradu NSK dostal povolenie na začatie prípravných prác.

„Tento stav som zobrala na vedomie a informovala som pedagogický zbor o začatí odstraňovania havarijného stavu v škole. Až koncom októbra 2017 som bola vedúcim odboru majetku Úradu NSK informovaná, že zmluva ešte podpísaná nebola a vtedy som zistila, že som dostala nepravdivé informácie a bola som uvedená do omylu. Následne som vyvodila personálnu zodpovednosť,“ skonštatovala Križanová. Svoj post opustil zástupca riaditeľky.

Vypovedanie na polícii

Vo veci už bola riaditeľka vypovedať na polícii, keďže kraj podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Trestné oznámenie podané v tejto veci vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre uznesením z 20. februára odmietla,“ uviedol hovorca nitrianskej prokuratúry Jaroslav Maček. Kraj podal voči uzneseniu sťažnosť. „Sťažnosť bola predložená prokurátorovi Okresnej prokuratúry Nitra, ktorý o nej rozhodne,“ doplnil Maček. Vec bola právne kvalifikovaná ako obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Nitriansky samosprávny kraj vyhlásil koncom júna 2017 súťaž na rekonštrukciu vstupnej časti, krčkov a telocvične v Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre. Vyhrala firma JUMA Nitra s ponukou 1 066 645 eur, pričom deklarovala, že práce stihne za 22 pracovných dní. Kraj však súťaž zrušil. Nitriansky župan Milan Belica mal pochybnosti, že za 22 dní sa nedá stavba kvalitne spraviť vzhľadom na jej rozsah a technologické postupy, ktoré si vyžadujú určitý čas. Firma napriek tomu v areáli školy začala stavať, na čo župa prišla 26. októbra 2017. Situáciou sa zaoberali krajskí poslanci 4. apríla na mimoriadnom zastupiteľstve. Križanová bola celý minulý týždeň na pracovnej ceste v zahraničí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X