Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Branci_nitrianska_zakladna_skola_fb3.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
8. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Riaditeľ nitrianskej základnej školy zavolal Slovenských brancov, aby zaúčali školákov

Boj zblízka, streľbu zo vzduchovky či to, ako sa chrániť pri chemickom útoku, ukazovali Slovenskí branci (SB) žiakom Základnej školy (ZŠ) Beethovenova v Nitre.

„Branné cvičenie“ si určite mnohí pamätajú zo svojich školských čias. V súčasnosti sa od tejto aktivity na školách upúšťa, ZŠ Beethovenova k nim však nepatrí. Napriek upozorneniu ministerstva školstva spred dvoch rokov, aby SB na školy pedagógovia nepúšťali, ich riaditeľ ZŠ Beethovena do Nitry pozval.

Branci_nitrianska_zakladna_skola_fb4.jpg
www.facebook.com

„Slovenskí Branci bez nároku na odmenu za vlastné náklady zorganizovali športovo-branný deň pre nemenovanú ZŠ v Nitre. Branná výchova a vedomosť ako reagovať v krízovej situácií, je veľmi podstatná. Na akcií bolo vytvorených viacero stanovísk, a to stanovisko so streľbou zo vzduchovky, hod granátom, stanovisko s ukážkou výstroje, ukážka RCHBO (protichemickej obrany) a nakoniec stanovisko so zdravovedou. Celá akcia prebehla s veľkou spokojnosťou u mládeže ako i u pedagogického dozoru, ktorý nad celým podujatím odborne dohliadal,“ uviedli SB na svojej fb stránke.

Branci_nitrianska_zakladna_skola_fb7.jpg
www.facebook.com

Branci sú považovaní za nacionalistov, politicky inklinujú k Rusku. Keď boli pred dvomi rokmi na dvoch iných školách v Nitrianskom kraji, premietali deťom mapu, na ktorej boli Slovensko a Rusko označené ako „náš národ“, učili ich strieľať z útočných pušiek slepými nábojmi a prednášali im aj o histórii Slovanov, na čo nemali akreditáciu.

„Dnes (v piatok 5. mája, pozn. red.) nás však už kontaktoval známy Denník N, ktorý sa snaží i tu hľadať problém, zdravé vlastenectvo a bezpečnosť našich detí im zrejme nevonia. Týmto chceme i poďakovať vedeniu školy, že vie, čo je pre deti dôležité a nenechali sa zastrašiť zo strany týchto médií a smerov,“ vyjadrili sa SB.

Branci_nitrianska_zakladna_skola_fb.jpg
www.facebook.com

Brancov do školy zavolal riaditeľ Ľubomír Svitač, ktorý údajne, ako uviedol pre Denník N, o upozornení ministerstva školstva nevedel. Jeho konanie bude riešiť mesto, ktoré je zriaďovateľom školy, i ministerstvo školstva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X