Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hidepark 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: © NitraDen.sk
18. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Reydel podporí 9 projektov, prerozdelí medzi ne 10 270 eur

Nitrianska komunitná nadácia podporí v spolupráci so spoločnosťou Reydel Automotive ďalších 9 verejnoprospešných projektov v Nitrianskom kraji. Grantová komisia, zložená zo zamestnancov spoločnosti, vybrala projekty z oblasti ochrany zdravia, ochrany a tvorby životného prostredia a kultúry.

Už štvrtýkrát sa spoločnosť Reydel Automotive rozhodla podporovať aktívnych ľudí a ich dobré nápady. Do grantového kola sa prihlásilo 25 neziskových projektov z rôznych oblastí. „Cieľom nášho fondu je podporovať proaktívnych, sociálne zmýšľajúcich ľudí a podať im pomocnú ruku pri realizácii ich výborných nápadov,“ hovorí Jana Bogyóová, riaditeľka závodu. Projekty budú podporené sumou 10 270 €.

Úspešné projekty

Projekt HideDepo z grantu vytvorí bezplatnú verejnú cyklodieľňu priamo v komunitno-športovom priestore Hidepark Nitra.

OZ Ďarmoty chce oživiť tradíciu včelárstva vo vinohradoch v Golianove. Osadí päť úľov a každá trieda miestnej ZŠ od 4. ročníka si adoptuje jeden úľ, o ktorý sa bude starať pod patronátom skúseného miestneho včelára .

V septembri 2017 bola otvorená Materská škola pre deti s autizmom v Spojenej škole na Červeňovej ulici v Nitre. Malí škôlkári potrebujú na hru a pobyt vonku bezpečné exteriérové hracie prvky, ktoré budú zakúpené z grantu.

ZŠ v Lehote disponuje veľkou záhradou, ktorú chce prebudovať na exteriérovú učebňu v prírode. Z grantu budú zakúpené exteriérové lavice a stoly pre žiakov.

ZUŠ Jozefa Rosinského prostredníctvom projektu oboznámi žiakov, navštevujúcich hudobný odbor, s dávnou hudbou prostredníctvom vlastnej skúsenosti počas exkurzií a workshopu s odborníkmi na dobovú hudbu (renesancia a baroko).

OZ ŠOK zorganizuje v septembri verejné cvičenie s profesionálnymi lektormi v outdoorovom priestore (podľa možnosti v mestskom parku na Sihoti). Podujatím chcú prilákať všetky vekové kategórie návštevníkov.

Skupina aktívnych senioriek v gymnastickej skupine Gymnasion sa stretáva pri pravidelnom cvičení dvakrát do týždňa. Vlastným príkladom chcú motivovať svojich rovesníkov k aktívnemu pohybu. Grant získali na zakúpenie športových úborov, tanečných kostýmov a lôpt.

Muzikálom Mníšky v Štúdiu 4D nadviaže Súkromné konzervatórium na tradíciu absolventských predstavení študentov 6. ročníka, ktorá umožňuje študentom zažiť podmienky a spôsob práce v profesionálnom divadle. Premiéra je naplánovaná na máj, grant pokryje náklady na výrobu a prípravu scény, kostýmov a propagáciu.

V Horných Krškanoch pôsobí spevácka skupina seniorov Senior. Skupina aktívne vystupuje na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach v obci i mimo nej. O grant zažiadali na kúpu jednotného oblečenia pre členov skupiny.

Slávnostné odovzdávanie grantových šekov sa uskutoční  v piatok 27. apríla o 18. hodine v Štúdiu 4D. Súčasťou podujatia bude študentské divadelné predstavenie Mníšky.

Mnisky.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X