Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Župný dom, NSK, Èas poslancov NSK presadzuje možnos zrekonštruova pre úèely Úradu NSK Župný dom, kde v súèasnosti sídli predseda NSK Milan Belica. Nitrianski krajskí poslanci na mimoriadnom zastupiteľstve nerozhodli o kúpe budovy, ktorá sa mala sta novým sídlom Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Nitra, 6. október 2006. Foto: SITA/Mária Pietová
SITA
18. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Rekonštrukcia Župného domu na sídlo úradníkov sa stále nezačala

Pôvodne sa hovorilo o tom, že Župný dom by mohol byť zrekonštruovaný do septembra 2016, práce sa však doteraz ani nezačali. Nitrianska župa chce do historickej budovy v centre mesta presťahovať svojich úradníkov a zriadiť tu Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Dôvodom zdržania je verejné obstarávanie na dodávateľa prác. Podľa slov hovorkyne predsedu kraja Oľgy Prekopovej ešte stále prebieha. Podľa vestníka verejného obstarávania ho kraj vypísal v júli 2016. V súčasnosti sídli v Župnom dome predseda kraja Milan Belica a Nitrianska galéria. Krajskí úradníci sedia v troch rôznych budovách – 119 zamestnancov je v prenajatom objekte na Rázusovej ulici, 86 je na Kupeckej ulici a 19 v Župnom dome. Do Župného domu sa má presťahovať 119 zamestnancov z Rázusovej ulice, čím kraj ročne usporí 132-tisíc eur na nájomnom a ďalšie prevádzkové náklady súvisiace s presunom zamestnancov a materiálov medzi tromi rôznymi lokalitami úradu kraja.

Rekonštrukcia Župného domu bude zahŕňať dokončenie rozvodov inžinierskych sietí v interiéri a úpravy povrchov súvisiacich so štukovou výzdobou, omietkami, podlahami a výplňami otvorov. Obnovovať sa tiež bude fasáda západného krídla z centrálneho dvora a Jesenského ulice vrátane balkónov. Výška nákladov na investíciu bude známa až po vybratí dodávateľa prác. Organizačné zmeny súvisiace s rekonštrukčnými prácami by sa nemali dotknúť výstavných priestorov Nitrianskej galérie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X