Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs_pribinu_rekonstrukcia 4.jpg
ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
23. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rekonštrukcia ZŠ kniežaťa Pribinu sa predražila, škola mala narušenú statiku

Rekonštrukcia najstaršej základnej školy v Nitre sa oproti predpokladom výrazne predraží. Dôvodom je narušená statika budovy. Je zrejmé, že rekonštrukcia prišla „v hodine dvanástej“.

Po odkrytí omietky pod fasádnym plášťom sa objavili praskliny, problémy boli aj na streche. Na práce musel dohliadať statik. „Vyššie náklady boli zapríčinené z dôvodu statického narušenia obvodového plášťa a strešnej konštrukcie. Rekonštrukcia ešte stále trvá, predpokladaný termín ukončenia je apríl 2017,“ informovala nitrianska radnica.

Škola z roku 1933 bola dlhodobo v zlom stave, z jej zvetralej fasády odpadávali kusy omietky, na stenách boli výrazné praskliny. Predpokladané náklady na zateplenie fasády, strechy a reguláciu vykurovacieho systému s cieľom usporiť na energiách boli zhruba 710-tisíc eur. Už teraz je zrejmé, že to bude viac.

Oprava zasiahla aj do začiatku školského roka, žiaci sa učili v dvoch zmenách len na prvom poschodí. Prvý stupeň mal vyučovanie dopoludnia, žiaci druhého stupňa sa učili popoludní. V súčasnosti sa už vyučovanie vrátilo do bežného režimu. Škola by sa tento rok mala dočkať aj vynovenia vnútorných priestorov. Predpokladané náklady sú na úrovni zhruba 500-tisíc eur.

Problémy so statikou sa objavili aj nedávno pri rekonštrukcii Základnej škole Tulipánová. Časť budovy druhého stupňa základnej školy počas opráv spadla, deti sa našťastie v tom čase učili v náhradných priestoroch na Vodnej ulici.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X