Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-5-3_17-14-43
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
3. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. maps.google.com

Rekonštrukcia Základnej školy Topoľová by sa mohla začať už toto leto

Nitra 3. mája – Niekoľko rokov odkladaná rekonštrukcia Základnej školy (ZŠ) Topoľová v Nitre by sa mohla začať už toto leto. Podľa slov primátora Jozefa Dvonča sú projektové a prípravné práce ukončené, čaká sa len na podpis zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie.

„Momentálne máme už uzatvorenú verejnú obchodnú súťaž, keď v záverečnej fáze elektronickej aukcie vyhrala firma z Topoľčian. Čiže máme už zhotoviteľa, máme schválené zdroje z eurofonodv a teraz bude záležať na tom, aby sme získali od riadiaceho orgánu súhlas a podpísali zmluvu o poskytnutí financií,“ povedal Dvonč.

Podľa prednostu mestského úradu Igora Kršiaka by mali náklady na komplexnú rekonštrukciu základnej školy dosiahnuť sumu 900.000 eur. Opravu by však ešte stále mohlo stopnúť prípadné pozastavenie čerpania fondov z EÚ. „Je tu avizovaná možnosť, že s výnimkou životného prostredia bude na Slovensku pozastavená možnosť získavať zdroje z fondov EÚ. Ak by k tomu došlo, realizácia opravy ZŠ Topoľová nebude tento rok možná, pretože v mestskom rozpočte na to peniaze vyčlenené nemáme,“ povedal Dvonč.

Magistrát pripravuje rekonštrukciu jednej z najväčších základných škôl v meste už niekoľko rokov. Prvý termín stavebných prác bol ohlásený na jún 2009. Pre komplikácie s verejnými obstarávaniami, ktoré napádali niektorí uchádzači, sa napokon nepodarilo spustiť opravu školy ani v nasledujúcich rokoch.

Ak mesto v dôsledku zastaveného čerpania financií z EÚ nezíska potrebné zdroje, mohla by byť rekonštrukcia školy v budúcnosti financovaná z úverovej linky Európskej banky pre obnovu a rozvoj, ktorú môže mesto využiť na znižovanie energetickej náročnosti budov. Tento rok by sa z týchto zdrojov mali opraviť tri mestské budovy. ZŠ Topoľová je zaradená do zásobníka objektov, ktoré sú vhodné na čerpanie tohto druhu úveru.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X