Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitny most
ilustračné: maps.google.com
16. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

Rekonštrukcia Univerzitného mosta by sa mohla začať v marci alebo v apríli

Zmluva s dodávateľom by mohla byť podpísaná do konca februára.

S rekonštrukciou Univerzitného mosta by mala firma začať už v marci alebo apríli. Vyplýva to z najnovšieho vyjadrenia Slovenskej správy ciest (SSC), ktorá generálnu opravu hlavného cestného mosta v Nitre pripravuje. Pôvodne mala byť zmluva s víťazom verejného obstarávania na dodávateľa stavby podpísaná do konca roka 2018, nestalo sa tak.

Úrad pre verejné obstarávanie vydal 7. februára rozhodnutie, že v procese neboli identifikované nedostatky, ktoré by bránili podpisu zmluvy. „Predpokladá sa, že do konca februára by mohla byť zmluva podpísaná. SSC ako objednávateľ má povinnosť odovzdať stavbu zhotoviteľovi do 30 dní odo dňa účinnosti zmluvy,“ informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Most, ktorý spája centrum Nitry so sídliskom Chrenová, bude opravovať skupina dodávateľov Strabag PaIS s.r.o., Strabag s.r.o., Inpek Holding a.s., ktorá vyhrala tender na rekonštrukciu piatich cestných mostov v Nitrianskom a Trnavskom kraji s cenovou ponukou 10 645 529 eur s DPH.

Okrem nitrianskeho mosta opraví aj mosty v Leviciach, Nových Zámkoch, Slatine a Holíči. „Lehota výstavby pre každý most je stanovená individuálne. Podmienky zmluvy budú po zverejnení prístupné na stránke Centrálneho registra zmlúv aj na profile verejného obstarávateľa,“ doplnila Karelová.

Univerzitný most je v zlom technickom stave, jeho rekonštrukcia sa pripravuje už niekoľko rokov. Stavebné povolenie bolo vydané v lete 2012, prvú súťaž zrušili. SSC vypísala druhý tender 24. mája 2017, prihlásilo sa 6 uchádzačov. Najnižšiu cenovú ponuku predložila skupina dodávateľov Hochtief s.r.o, Bratislava, Alpine Slovakia s.r.o. Bratislava a SMS a.s. Banská Bystrica. Nakoniec ju však zo súťaže vylúčili, pretože ponuka „javila znaky neobvykle nízkej ceny“ a zvíťazila skupina dodávateľov, ktorá bola predtým na druhom mieste.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X