Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rieka Nitra
Foto: ilustračné, © NitraDen.sk
5. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Rekonštrukcia ochranných hrádzí rieky Nitra za 25 miliónov eur ide podľa plánu

Rekonštrukcia ochranných hrádzí rieky Nitra za 25 miliónov eur pokračuje podľa plánu. Ku koncu roka 2016 ukončil Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) navýšenie koruny ľavostrannej ochrannej hrádze.

„V roku 2017 sa budú robiť už iba dokončovacie práce ako náhradná výsadba drevín, spevňovanie koruny a drobné objekty, ktoré plnia iba doplnkovú funkciu. Hlavný účel zvýšenie ochrany priľahlého územia je zabezpečený k 31. decembru 2016,“ uviedol pre hovorca SVP Pavel Machava.

V januári 2017 sa začala rekonštrukcia pravostrannej ochrannej hrádze. V súčasnosti sa pracuje na úseku v katastrálnych územiach Mlynárce, Lužianky, Zbehy, Čakajovce, Jelšovce a Ľudovítová. Rekonštrukcia pravostrannej hrádze potrvá do konca tohto roka, v roku 2018 sa budú robiť ešte drobné práce na dokončení.

Celková dĺžka rekonštruovaného úseku je 15 kilometrov. Po rekonštrukcii by hrádze mali udržať nápor tisícročnej vody. Súčasné protipovodňové opatrenia zodpovedajú ochrane pred storočnou vodou. V rámci udržiavacích a stavebných prác na rieke odstraňujú sedimenty, nánosy a zeminu s cieľom zväčšiť prietočný profil. Koruna hrádze bude o 0,3 metra vyššia ako je vypočítaná hladina tisícročnej vody.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X