Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobusova stanica 1
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
archív NitraDeň.sk
21. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Rekonštrukcia autobusovej stanice výrazne mešká, v čom je problém?

Rekonštrukcia autobusovej stanice oproti plánovaným termínom mešká, zabrzdilo ju nestabilné podložie a potreba prepracovať projektovú dokumentáciu prístreškov.

Za omeškanie projekčných prác na novom type prístrešku je v plnom rozsahu zodpovedný generálny dodávateľ stavby – spoločnosť SATES Morava, s. r. o., ktorý zároveň zodpovedá za subdodávateľov. Ako investor budeme, pokiaľ ide o nedodržanie harmonogramu výstavby zo strany zhotoviteľa, postupovať v zmysle platnej zmluvy,“ povedala manažérka marketingu a komunikácie spoločnosti Arriva Petra Helecz.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre, ktorá je v prevádzke od roku 1978, sa začala 12. marca 2015. Prvá etapa mala byť hotová už na prelome mája a júna, potom Arriva hovorila o júli 2015. Celkovo mali práce trvať rok a pol. Vynovená stanica bude mať nový betónový povrch aj zámkovú dlažbu, nové prístrešky, pribudnú oddychové zóny so zeleňou a predajné stánky by mali mať jednotný vzhľad. Samozrejmosťou bude bezbariérovosť.

Náklady Arriva vyčíslila na dva milióny eur. „Finančné prostriedky na rekonštrukciu sú plne hradené zo zdrojov našej spoločnosti a ako investor si svoje finančné záväzky plníme včas a v plnom rozsahu,“ uviedla Helecz.

V rámci prvej etapy modernizácie autobusovej stanice boli skolaudované spevnené plochy, časť pešej komunikácie, vodovodné a kanalizačné prípojky. Zatiaľ ešte nie sú skolaudované prístrešky, preto prvú etapu nemôžu ukončiť a uviesť do prevádzky. „O termíne uvedenia do prevádzky bude verejnosť informovaná,“ povedala Helecz.

Ako ďalej dodala, v súčasnosti sa dokončuje projektová dokumentácia prestrešenia spolu s výrobnou dokumentáciou. Práce na modernizácii budú pokračovať podľa harmonogramu v siedmich etapách. Kedy by sa mohli skončiť, Helecz nepovedala. Stanicu denne využíva približne 27-tisíc cestujúcich.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X