Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Prezentácia vlaku RegioJet
SITA Pohľad na interiér nového vagónu Astra spoloènosti RegioJet, ktorý bude súèasou súpravy jazdiacej na trati Bratislava - Košice. Bratislava, 7. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
5. mája 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skregiojet.sk SITA

RegioJet zverejnil v autobusoch číslo na primátora Nitry

Spoločnosť RegioJet trvá na vydaní pôvodnej licencie pre autobusovú linku z Banskej Bystrice cez Nitru do Bratislavy a späť Bratislavským samosprávnym krajom (BSK), napriek tomu, že platnú licencu jej udelil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Pôvodnú licenciu, o ktorú RegioJet požiadal BSK už 25.8.2014, totiž BSK nevydal RegioJetu v rozpore so zákonom, čo potvrdilo aj rozhodnutie Ministerstva dopravy Slovenskej Republiky.

„Trváme na tom, aby BSK, aj keď so sebazaprením, pôvodnú licenciu pre RegioJet vydal, napriek tomu, že ju následne využívať nebudeme. Týmto cvičením sa aspoň samosprávny kraj naučí v licenčnom konaní postupovať v súlade so zákonom a azda pri žiadosti ďalšieho dopravcu už bude tento veľmi jednoduchý proces ovládať,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Napriek tomu, že BSK už mal v novej zákonnej lehote licenciu do 11. apríla 2015 pre RegioJet vydať, opäť požiadal ministerstvo dopravy o predĺženie licenčného procesu o ďalších 60 dní. Ministerstvo dopravy síce napísalo BSK, že už neexistuje žiadny zákonný dôvod na predĺženie, napriek tomu však lehotu o ďalších 60 dní predĺžilo. Pripomíname, že RegioJet požiadal o licenciu ešte v auguste minulého roka, podľa zákona má úrad na jej vydanie 60 dní.

K obštrukciám BSK sa pridal i Nitriansky samosprávny kraj (NSK), ktorý zaslal BSK zamietavé stanovisko k vydaniu licencie.

„NSK opäť zaslal BSK kuriózne zamietavé stanovisko, lebo primátor mesta Nitra pán Dvonč naďalej nesúhlasí s udelením licencie pre RegioJet. Dôvodom je preplnenosť centra Nitry, pritom RegioJet ako jediný dopravca cez centrum nejazdí. Ďalším dôvodom je rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre, keďže ju však autobusy RegioJetu už využívajú, je to dôkaz o dostatočnej kapacite tejto stanice. A posledným dôvodom je, že pán Dvonč nemá údajne žiadne podnety od občanov, že by linka RegioJetu bola potrebná,“ hovorí Radim Jančura.

„Keďže pán Dvonč asi stratil kontakt so svojimi občanmi, rozhodli sme sa o kúsok priamej demokracie, ktorý ho môže vrátiť do reality života bežných občanov. Rozhodli sme sa zverejniť telefónne číslo na mobil pána primátora, aby mu občania Nitry mohli poslať podnety, ktoré mu tak chýbajú. Mobil na pána Dvonča je 0911 818 515. Občania Nitry, ak máte niečo na srdci, napíšte pánovi primátorovi, pán Dvonč a jeho mobil je platený z vašich daní,“ dodáva Radim Jančura. RagioJet telefónne číslo primátora Nitry zverejnil i vo svojich autobusoch s výzvou, že ak sa občania spojom RegioJetu potešili, aby poslali sms správu svojmu primátorovi.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X