Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Týždeň vedy a techniky, SAV Nitra
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
6. novembra 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

V rámci Týždňa vedy a techniky sa na fakultách Univerzity Konštantína Filozofa uskutočnia zaujímavé akcie

Aj tento rok bude neoddeliteľnou súčasťou novembrových dní na Slovensku Týždeň vedy a techniky. Zapojí sa doň aj Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF).

V dňoch 7. až 13. novembra sa preto aj na všetkých piatich fakultách UKF budú konať podujatia, ktorých cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti.

Na univerzite chcú týmto spôsobom popularizovať a prezentovať vedu, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín či informovať verejnosť o poznatkoch vedy.

Veda a technika je neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka a jej správne nasmerovanie podmieňuje ďalší rozvoj krajiny. Keďže Slovensko má silný vedecký potenciál, je dôležité, aby široká verejnosť vnímala celoživotné vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie ako pozitívne faktory rozvoja, ako procesy, ktoré posúvajú naše vedomosti a vývoj spoločnosti ďalej. To je aj cieľom Týždňa vedy a techniky. Samotní pedagógovia, technici a vedci sa snažia zaujímavým a jednoduchým spôsobom prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu. Viac info TU.

2016 tvat_vedecky_jarmok program1.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X