Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
14. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Radnica musí hľadať spôsob ako zvýšiť kapacitu materských škôl

Nitra 14. mája – Kapacity svojich materských škôl (MŠ) bude musieť mesto Nitra rozšíriť. Vyplýva to zo správy o prijímaní detí do MŠ na nasledujúci školský rok. Ako sa v nej uvádza, z celkového počtu 915 žiadostí o umiestnenie do niektorej z nitrianskych škôlok nebude prijatých 193 detí pre nesplnenie podmienok na prijatie a nedostatok voľných miest. „Z dôvodu vyššieho počtu zapísaných detí do MŠ, ako je ich súčasná kapacita a v záujme zabezpečenia predprimárneho vzdelávania pre čo najväčší počet detí, bude potrebné vykonať racionalizačné opatrenia na rozšírenie kapacít v MŠ,“ konštatuje vedúca Odboru školstva, mládeže a športu na Mestskom úrade v Nitre Mária Orságová. Správou sa budú zaoberať mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok 15. mája.

Okrem toho budú riešiť aj situáciu obyvateľov Domova opatrovateľskej služby (DOS) na Misionárskej ulici. Ide o bytové domy vybudované v roku 1929, ktoré dnes stoja v pamiatkovej zóne a už v minulosti boli vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku. Sú v zlom technickom stave, ktorý si vyžaduje okamžitú rekonštrukciu všetkých 32 bytov. Cena stavebných prác pri obnove a oprave kultúrnej pamiatky je však taká vysoká, že mesto na ňu vo svojom rozpočte už niekoľko rokov nevie nájsť peniaze. Poslanci preto musia hľadať riešenie ako ďalej nakladať s touto nehnuteľnosťou a zabezpečiť starostlivosť pre dve desiatky obyvateľov DOS.

Mestské zastupiteľstvo sa okrem toho na svojom rokovaní bude zaoberať aj plánovanou výstavbou parkovacích domov na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina, odpredajom nepotrebných nehnuteľností, počtom tried v prvých ročníkoch základných škôl, či projektom zameraným na zvýšenie bezpečnosti na priechodoch pre chodcov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X