Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diely.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.com
28. novembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Radnica dala vypracovať projektovú dokumentáciu na 33 bytov, ktoré vyrastú na Dieloch

Byty, ktoré majú vyrásť na nitrianskych Dieloch, dostanú konkrétnejšiu podobu, mesto dalo nedávno vypracovať projektovú dokumentáciu.

Projektovú dokumentáciu tridsiatich troch bytov, ktoré chce mesto Nitra postaviť na Dieloch, vypracuje spoločnosť Stapring Projekt, s.r.o.

Podľa zverejnenej zmluvy bude PD vypracovaná na úrovni realizačného projektu stavby a to v nasledovnej forme: 6x paré, 1x CD (PD, rozpočet a výkaz výmer), 6x výkaz výmer a 2x rozpočet.

Projektová dokumentácia má byť hotová najneskôr do 15. decembra tohto roka. Spoločnosť Stapring Projekt za ňu zinkasuje sumu, ktorú predložila mestu v cenovej ponuke dňa 18. októbra 2016.

Podľa nej bude stáť vypracovanie PD 34.990 eur. „Cena diela je dohodnutá ako maximálna cena, obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu predmetu zmluvy. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve, a to až do doby úplného vypracovania PD podľa zmluvy,“ píše sa v dokumente.

Zmluvné strany sa dohodli aj na pokutách. Ak sa firma s vypracovaním PD omešká, mesto jej môže účtovať zmluvnú pokutu vo výške 0,05 percenta ceny predmetu za každý začatý deň omeškania.

Ak sa naopak mesto omešká s úhradou faktúry za zhotovenie PD, zaviazalo sa, že spoločnosti zaplatí úrok z omeškania vo výške 0,01 percenta z neuhradenej faktúry za každý začatý deň omeškania.

„Zhotoviteľ zodpovedá za to, že predmet tejto zmluvy je vyhotovený riadne a spĺňa všetky náležitosti tejto zmluvy. Pre prípad vady diela dojednávajú zmluvné strany právo objednávateľa požadovať a povinnosť zhotoviteľa poskytnúť bezplatné odstránenie vady v záručnej lehote, ktorá je 24 mesiacov a ktorá začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ dopĺňa zverejnený dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X