Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rada seniorov.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra, Roman Oravec
26. novembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Rada seniorov mala prvé zasadnutie, získali aj dekréty o členstve

Počas roka bude rada seniorov zasadať trikrát a jej prioritou bude ochrana práv seniorov a zlepšovanie ich potrieb.

V úvode zasadnutia primátor Nitry Marek Hattas privítal všetkých členov a vymenoval mestskú poslankyňu Annu Laurinec Šmehilovú do funkcie predsedníčky. Do funkcie podpredsedu si tajným hlasovaním zvolili členovia rady Antona Chudíka. Taktiež všetci členovia rady seniorov dostali dekréty o členstve.

Po prevzatí menovacích dekrétov sa zaoberali návrhom činnosti tohto nového poradného, koordinačného a iniciatívneho orgánu primátora mesta Nitry,“ informovala o zasadnutí Ľudmila Synaková z Mestského úradu v Nitre. V rade chýba ešte zastúpenie všetkých mestských častí, zatiaľ má spolu s predsedníčkou deväť členov. Mesto tiež podľa informácii Ľudmily Synakovej vyzvalo zástupcov všetkých JDS v Nitre a ďalších organizácii, nevyužili však možnosť nominovať svojho zástupcu do rady seniorov.

Členovia rady

Anton Chudík zastupuje seniorov žijúcich v Starom meste a na Chrenovej, Daniela Maceková Horné Krškany, Ján Divinec Dolné Krškany, Mária Martincová Klokočina, Mária Molnárová sídlisko Diely, Oľga Bédiová Párovské Háje. Helena Hlavačková Zobor, Oľga Haringová Janíkovce, Marta Kočajdová zastupuje Združenie kresťanských seniorov. Na prvom zasadnutí ju zastupovala podpredsedníčka združenia Anna Hindická. Prevažne ide o zástupcov seniorských organizácií, pôsobiacich na území Nitry.

Zasadnutia rady seniorov sa zúčastnili aj riaditeľka Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre Zuzana Jančovičová a vedúca odboru sociálnych služieb na Mestskom úrade v Nitre Naďa Šimová.

Posun problematiky

Verím, že sa nám podarí naštartovať činnosť rady spôsobom, aby sme mohli spoločným silami posúvať seniorskú problematiku ďalej,“ vyjadrila sa predsedníčka rady seniorov a mestská poslankyňa Anna Laurinec Šmehilová. Podpredseda rady seniorov Anton Chudík, ktorý je zároveň predsedom Jednoty dôchodcov Slovenska, mestskej organizácie č. 1 sa vyjadril, že v Nitre JDS zastrešuje 4500 členov JDS.

V Nitre máme dvanásť mestských organizácií, naším problémom je, že nie sme právnické subjekty. Veľmi rozdielna je materiálová základňa jednotlivých organizácií, vybavenie počítačom, či miestností na stretávanie sa seniorov,“ povedal Chudík.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X