3
ilustračné: SITA
29. marca 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Prvý zápas semifinálovej série corgoňom doma nevyšiel

Domáci hokejisti HK Nitra prehrali 1:2 s hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vo štvrtkovom prvom zápase semifinále Kaufland play-off slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

Ide o konfrontáciu vlaňajších finalistov. Hostia otvorili skóre pred koncom prvej tretiny – domáci brankár Nathan Lawson zneškodnil strelu Josha Brittaina, no nestačil na dorážku Miloša Bubelu. „Barani“ zvýšili vedenie v druhej tretine presilovkovým gólom Guillauma Asselina. Nitra odpovedala v početnej výhode, presadil sa Tomáš Mikúš. V poslednej tretine sa skóre nezmenilo, „corgoňom“ nepomohla ani viac než minútová hra bez brankára v závere. Banskobystričania v sérii na štyri víťazstvá vedú 1:0, druhý zápas odohrajú v piatok v Nitre.

Zľava: Judd Blackwater z HK Nitra a Miloš Bubela z HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – semifinále play-off – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – štvrtok:

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) – stav série 0:1

Góly: 34. T. Mikúš (M. Krištof, Mezei) – 20. Bubela (Brittain, Skalický), 28. Asselin (Brittain, Faille)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano – Výleta, Šefčík, 3 329 divákov

Zľava: Dalibor Bortňák z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Tibor Kutálek z HK Nitra. Foto: SITA

Zostavy:

Nitra: Lawson – Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, M. Versteeg, J. Šiška, Rýgl – Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Csányi, Kutálek, Bradley
Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, Kabáč, J. Brejčák – Bortňák, Hrnka, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Brittain