Tomáš šille, hk nitra
ilustračné: SITA
4. januára 2018 Šport NitraHokej od © NitraDen.sk Diskusia()

Prvý tohtoročný zápas skončili hráči HK Nitra víťazne

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad Liptovským Mikulášom. Ten skončil s desiatou prehrou v rade.

Zápas začali obe strany opatrne, Liptáci mali síce šancu otvoriť skóre už v prvej minúte, avšak vsietiť sa im nepodarilo. V prvej tretine hráči ani na jednej strane neskórovali.

V druhej tretine sa situácia obrátila a hostia začali byť útočnejší. Skóre otvorili Krištof s Paulovičom. Pár minút na to dvojica Paulovič – Macík prekonala liptovského brankára a zvýšila vedenie na 0:2.

Tretia tretina nebola pre hráčov Liptovského Mikuláša omnoho úspešnejšia. Už tušili, že ich čaká desiata prehra v rade, a ich snahy to zmeniť zostali bez odmeny. Až posledná päťminútovka sa odohrala vo vyššom tempe. Na 0:3 zvýšil Slovák, jeho gól musel potvrdiť videorozhodca. Necelé tri minúty pred koncom sa podarilo skórovať aj domácim. O gól sa postaral B. Rapáč.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 58. B. Rapáč (Suchý) – 23. Paulovič (Krištof, Macík), 28. Macík (Paulovič, Rais), 57. Slovák (Ordzovenský). Rozhodovali: Kalina, Snášel – Korba, Jobbágy, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Moravčík, Tabaček, Mezovský, Nádašdi – Števuliak, Langhammer, Huna – R. Rapáč, Uhrík, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Vybíral
Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi – Mir. Pupák, Ondrušek, Fominych