Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ekológia, príroda
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
10. júna 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Prvý nitriansky Ekofestival prinesie ekojarmok aj biopotraviny

Tému ochrany životného prostredia a environmentálne zodpovedného životného štýlu prinesie prvý ročník Ekofestivalu Nitra, ktorý bude 15. a 16. júna v areáli výstaviska Agrokomplex v Nitre.

Organizuje ho občianske združenie ESORG s partnerskou podporou mesta Nitra. Ako informujú organizátori, prvý deň festivalu bude primárne zameraný na environmentálnu výchovu a tomu bude zodpovedať aj sprievodný program určený predovšetkým pre základné a stredné školy. Druhý deň bude určený pre verejnosť. Vstup na festival je voľný.

Prezentovať sa budú firmy a malovýrobcovia, ktorí sa zaoberajú rôznymi ekologickými témami, ako sú ekologické staviteľstvo, využívanie obnoviteľných zdrojov energie, ekologické poľnohospodárstvo, lokálne a biopotraviny, ekodrogéria či bezobalové obchody. Hlavná idea festivalu je zviditeľniť rôznorodé aktivity organizácií prevažne zo Slovenska a Českej republiky, ale aj Maďarska a Poľska, ktoré sa venujú praktickej ochrane prírody. Súčasťou podujatia bude aj ekojarmok s výrobkami od regionálnych pestovateľov, výrobcov a remeselníkov. Pripravené sú aj prednášky, premietanie filmov, stánky s občerstvením z lokálnych a ekologických zdrojov a atrakcie pre deti. „Čerešničkou na festivalovej torte bude sobotňajšia nočná prírodovedecká exkurzia do prírodnej rezervácie Lupka, ktorá celé podujatie uzatvára,“ informovalo občianske združenie ESORG.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X