Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rieka Nitra
ilustračné: © NitraDen.sk
25. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Protipovodňové opatrenia na rieke Nitra budú pokračovať aj v ďalších rokoch

V roku 2017 robil Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) rekonštrukciu a údržbu ochranných hrádzí v úsekoch medzi katastrami obcí Mlynárce – Čakajovce, Koniarovce – Preseľany, Nitrianska Streda – Topoľčany, Kamanová, Kovarce.

„Stavebné práce plánované na rok 2017 budú k 31. decembru splnené v plánovanom rozsahu,“ uviedol hovorca SVP Pavel Machava. V roku 2018 plánujú vodohospodári budovať tesnenia ochranných hrádzí v úseku katastrov obcí Veľký Cetín, Malý Cetín a Čechynce. Zároveň projektovo pripravujú opatrenia na zvýšenie bezpečnosti protipovodňovej ochrany prítoku Dobrotka a ochranných hrádzí rieky Nitra v intraviláne mesta Nitra. Realizovať by sa mali v rokoch 2019 a 2020.

Náklady na zabezpečenie komplexnej ochrany tohto regiónu pred povodňami na rieke Nitra dosiahnu 25 miliónov eur. Po rekonštrukcii by hrádze mali udržať nápor tisícročnej vody. Doterajšie protipovodňové opatrenia zodpovedali ochrane pred storočnou vodou. V rámci udržiavacích a stavebných prác na rieke odstraňujú sedimenty, nánosy a zeminu s cieľom zväčšiť prietočný profil. Koruna hrádze bude o 0,3 metra vyššia ako je vypočítaná hladina tisícročnej vody. Ku koncu roka 2016 navýšili korunu ľavostrannej ochrannej hrádze rieky Nitry, v januári 2017 sa začala rekonštrukcia pravostrannej ochrannej hrádze.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X