Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
prokuratura nitra
13. februára 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Protestu prokurátora sa poslanci zatiaľ vyhli

Krajský prokurátor tvrdí, že mestské zastupiteľstvo porušilo zákon, keď uznesením schválilo predaj pozemku bez existencie dôvodu hodného osobitného zreteľa a mesto rôznym spôsobom vybavilo totožné žiadosti

NITRA 13. februára – Nitrianski mestskí poslanci rokovali o proteste prokurátora, ktorý napadol jedno z uznesení zastupiteľstva z roku 2012. Týkalo sa predaja časti pozemku, o ktoré žiadali dve rodiny na Klinčekovej ulici a mesto vyhovelo jednej z nich. „Mestské zastupiteľstvo porušilo zákon, keď týmto uznesením schválilo predaj konkrétneho pozemku bez existencie dôvodu hodného osobitného zreteľa, rôznym spôsobom vybavilo totožné žiadosti a svojím konaním zapríčinilo sťaženie užívania rodinného domu,“ informoval poslancov nitriansky krajský prokurátor Jaroslav Maček. Ide o dlhoročný spor dvoch rodín, z ktorých jednej sa týmto rozhodnutím znemožnil prístup k časti nehnuteľnosti. Niektorí poslanci boli za zrušenie uznesenia. „Keby sme dnes protestu nevyhoveli, tak sa zrejme stretneme s pánom prokurátorom na súde, takže navrhujem vyhovieť,“ povedal poslanec Marián Ivančík (Smer-SD). Primátor však na žiadosť niektorých poslancov vyhlásil prestávku, počas ktorej sa poslanecké kluby dohodli na spoločnom riešení. Jednohlasne prešiel návrh na presunutie tohto bodu na marcové zastupiteľstvo. Akceptoval to aj krajský prokurátor, ale upozornil, že ak jeho protestu nevyhovejú, urobí zákonné kroky a bude to riešiť podaním na súd.

Primátor Nitry Jozef Dvonč sa neskôr vyjadril, že už začali rokovať s dotknutými rodinami. „Mesto vyvíja iniciatívu, a to, že sa to oddialilo na 27. marca, je dobrým kompromisom a pokúsime sa dovtedy vyriešiť tento problém a informovať o tom krajského prokurátora,“ dodal Dvonč. Ako to chcú dosiahnuť, primátor nešpecifikoval.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X