Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prologis.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: www.prologis.com
28. júna 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Prologis postaví v Nitre tri nové haly, vytvorí tým takmer 4-tisíc pracovných miest

Prologis chce v Nitre vybudovať tri nové haly. Slúžiť budú pre logistiku a ľahkú nerušiacu výrobu v priemyselnej zóne. Haly budú mať aj potrebné administratívne, sociálne a technické zázemie.

„Súčasťou projektu je aj výstavba spevnených plôch, parkovacích stojísk, oplotenie areálu, sadových úprav a napojenie na príslušné prípojné body inžinierskych sietí. Logistický park bude určený pre príjem, skladovanie a redistribúciu dielov pre výrobu vo výrobnom areáli JLR,“ uvádza zámer spoločnosti, ktorý bol odoslaný na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Stavba bude umiestnená v katastrálnom území obcí Lužianky a Dražovce v nadväznosti na existujúci priemyselný park Nitra – Sever. „Parcely, na ktorých je navrhnutá výstavba predmetnej činnosti, sú súčasťou poľnohospodárskeho pôdneho fondu. K záberu lesného pôdneho fondu nedôjde,“ informuje Prologis.

Investor chce začať stavať v treťom kvartáli tohto roka, pričom výstavbu plánuje ukončiť v treťom kvartáli roku 2020. „Základné architektonické riešenie všetkých navrhovaných hál je v zásade zhodné. Architektonické riešenie jednotlivých stavebných objektov sa sústredí najmä na funkčné a dispozičné riešenie, jednoduché hmotové usporiadanie a v neposlednom rade na štrukturálne a farebné riešenie fasádneho plášťa,“ prezrádza svoj zámer investor.

„Pozitívom nového priemyselného areálu je vytvorenie nových pracovných miest v regióne, ktorý má významné postavenie práve v strojárskom a elektrotechnickom priemysle,“ uvádza Prologis. Investor odhaduje, že by mohlo vzniknúť až 3.810 nových pracovných miest, avšak za predpokladu maximálneho obsadenia logistických hál.

Predpokladané náklady na investičný zámer vybudovania projektu s názvom Prologis park Nitra vyčíslila spoločnosť na 30 miliónov eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X