Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bilboard
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
9. februára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 Petra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Súd zamietol odstránenie billboardov RegioJetu, primátor chystá žalobu

NITRA 9. februára – Okresný súd Nitra zamietol žiadosť primátora Nitry Jozefa Dvonča o predbežné opatrenie na odstránenie billboardov firmy RegioJet, obviňujúcich ho z korupcie a klientelizmu. „Súd návrh na vydanie predbežného opatrenia zamietol,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči. Predbežné opatrenie žiadal Dvonč v súvislosti s trestným oznámením pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania, ktoré podal na Okresnú prokuratúru v Nitre ešte 5. januára. „Žiadosť o predbežne opatrenie na odstránenie billboardov sme odovzdali, došlo zamietavé stanovisko, do 15 dní sa chceme odvolať,“ povedal Dvonč. „Som presvedčený, že mám pravdu a budeme robiť všetko pre to, aby sa tie billboardy odstránili,“ skonštatoval. Primátor pripravuje aj žalobu na ochranu osobnosti.

Súd návrhu na predbežné opatrenie nevyhovel, pretože by tým prejudikoval rozhodnutie vo veci samej. „Nariadením odstránenia reklamného obsahu na reklamných zariadeniach súd akoby vopred vyslovil, že došlo k zásahu do osobnosti navrhovateľa, a preto je potrebné ich odstrániť,“ priblížil názor súdu hovorca Pivarči. Dodal, že otázkou, či sa naozaj stal neoprávnený zásah do práva na ochranu osobnosti primátora, sa bude súd zaoberať až v konaní vo veci samej, kde vykonajú aj dôkazy.

Kampaň s 50 billboardami proti korupcii a klientelizmu začal RegioJet ako protest proti rozhodnutiu Bratislavského samosprávneho kraja nevydať mu licenciu na prevádzkovanie diaľkovej autobusovej linky Bratislava – Nitra – Banská Bystrica. Nesúhlasné stanovisko k vydaniu licencie vtedy vydalo mesto Nitra. Dvonč toto stanovisko vysvetľoval plánovanou rekonštrukciou autobusovej stanice a tiež zhustenou dopravou v centre mesta. Dopravca tvrdil, že splnil všetky zákonné požiadavky pre získanie licencie, keďže súhlasil, že spoje z Bratislavy do Banskej Bystrice nebudú v súbehu s inou dotovanou autobusovou dopravou. Keď neuspel so žiadosťou v Bratislavskom kraji, požiadal RegioJet o vydanie licencie v Banskobystrickom kraji. Ten mu licenciu 13. januára udelil a od 2. februára jazdia autobusy z Bratislavy do Banskej Bystrice a späť sedemkrát denne a do Nitry štrnásťkrát denne.

Podľa zákona o cestnej premávke je na vydanie licencie potrebný súhlas všetkých krajov, cez ktoré autobusová linka vedie. Keďže Nitriansky a Bratislavský kraj názor nezmenili, je otázne, či pri vydaní licencie nebol porušený zákon o cestnej doprave. „Ja som osobne presvedčený, že je to protiprávny akt,“ myslí si Dvonč. O právoplatnosti licencie rozhodne prokuratúra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X