Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SOŠ veterinárna
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Prokurátor dal polícii pokyn začať trestné stíhanie v súvislosti so SOŠ veterinárnou

Polícia sa bude musieť znova zaoberať trestným oznámením, ktoré podal Nitriansky samosprávny kraj v novembri 2017 v súvislosti s tým, že na Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre stavala firma bez zmluvy.

„Prokurátor Okresnej prokuratúry Nitra dal Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru (KR PZ) v Nitre záväzný pokyn začať v tejto veci trestné stíhanie, a to pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku,“ uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček. Krajská policajná vyšetrovateľka vec odmietla uznesením z 20. februára, kraj podal voči tomu sťažnosť. Prokurátor 5. apríla uznesenie vyšetrovateľky zrušil.

Riaditeľka sa bráni

Nitriansky samosprávny kraj vyhlásil koncom júna 2017 súťaž na rekonštrukciu vstupnej časti, krčkov a telocvične v Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre. Vyhrala firma JUMA Nitra s ponukou 1 066 645 eur, pričom deklarovala, že práce stihne za 22 pracovných dní. Kraj však súťaž zrušil. Nitriansky župan Milan Belica mal pochybnosti, že za 22 dní sa nedá stavba kvalitne spraviť vzhľadom na jej rozsah a technologické postupy, ktoré si vyžadujú určitý čas. Firma napriek tomu v areáli školy začala stavať a preinvestovala tu vyše 300-tisíc eur, na čo župa prišla 26. októbra 2017. Riaditeľka školy Edita Križanová uviedla, že z úradu kraja mala informácie, že s firmou bola zmluva podpísaná.

„Začiatkom septembra 2017 bolo škole z Úradu NSK oznámené, že bola s firmou JUMA Nitra, s. r. o., podpísaná zmluva na zákazku Rekonštrukcia vstupnej časti, krčkov a telocvične – SOŠ veterinárna Nitra a že je zverejnená na webovom sídle úradu kraja,“ uviedla Križanová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X