Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka vikend.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nitra.eu

Program na víkend v Nitre: Výlet do rozprávky a oslava svetielok, Tekvica fest či Tekvicové hody

Po ťažkom pracovnom týždni si každý zaslúži oddych, ale nie vždy je čas naplánovať si program na víkend. Ak ešte stále nemáte žiadne plány, my máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov. Prinášame vám zhrnutie rôznych podujatí a akcií plánovaných na záver týždňa.

Svoje detičky môžete zobrať na výlet do rozprávky

Výlet do rozprávky a oslava svetielok sa bude konať v piatok 26. októbra od 16.30 do 18.30 hod. v Detskom svete Bubi. Žiadne strašidlá, ale rozprávkové bytosti a zábava pre každé dieťa. Ožijú tu krásne i dobrodružné rozprávkové bytosti, ako napríklad červená čiapočka s raneným vlkom, prefíkaný lišiak či hravá bosorka. Pre všetky deti budú pripravené tvorivé dielne, veľa tanca a zábavy. Odporúčaný vek detí je od 1,5 do 6 rokov. Deti do 1 roka a rodičia majú vstup zdarma, pre deti je vstup 6 eur. V cene je program, animačné tance a spievanie a darček pre dieťa.

Nešťastie vám isto neprinesie Piatok tekvicového

Podujatie Piatok Tekvicového 2018 so začiatkom o 14. hodine v piatok na Kupeckej ulici. Čakať vás bude vyrezávanie tekvíc, tekvicové špeciality či koncert Kris Droga. Netreba nič nosiť, budú pripravené tekvice, aj vyrezávatká, ak však máte na záhradke prebytky tekvíc, je možné ich priniesť do niektorej z prevádzok na Kupeckej (prevádzky sa za ne odmenia nejakou maličkosťou).

Ďalším tekvičkovým podujatím pokračuje Tekvica Fest

V piatok od 17.00 hodiny bude Botanická záhrada pri SPU pripravená na vyrezávanie tekvíc, riešenie rébusu či lampášový pochod. Pričom je potrebné priniesť si vlastné lampáše, sviečky alebo baterky.

Halloweensku párty pre deti zažijete aj v Elisabeth Patisserie

Halloweenová párty odštartuje v piatok o 15. hodine v Elisabeth Patisserie na Kupeckej. Pripravený je bohatý program pre deti, vyrezávanie tekvíc so súťažou, rôzne hry a tiež halloweenske sladké dobroty.

Budete si môcť zaspomínať na Karola Duchoňa ožijú v piatok

V piatok o 20.30 hodine bude totiž v Music A Cafe v OC Centro Spomienka na Karola Duchoňa. Koncert Ľuda Kuruca s kapelou, na ktorý si lístky zakúpite na mieste aj vopred za 8 eur. Odznejú najkomerčnejšie hity Karola Duchoňa, ale aj skutočné, možno menej známe skvosty.

Milovníci umenia by určite nemali zmeškať vernisáž výstavy Každý deň je deň

Vernisáž výstavy akademickej maliarky Soni Herényiovej Každý deň je deň sa bude konať v piatok o 17. hodine v Galérií Foyer v Starom divadle. Hudobnú produkciu zabezpečuje Samira Hammadová a Jozef Sivák (gitara). Výstava potrvá do 14. decembra.

V Trafačke odohrajú koncert Kristan Band

V zložení Kristína Prablesková, Stano Počaji, Miro Polák a Romi Turtev si zahrajú v piatok o 20. hodine v Trafačke.„Niekedy je menej viac, preto často hráme ako duo…
Ale niekedy je viac predsa len príjemné, lákavé a potešujúce.
Keď sa k nám pripojí kontrabas a bicie, tak je to hneď iný vesmír...“

Na Zobore sa bude šantiť

Podujatie Jesenné zoborské šantenie v penzióne Artin o 10. hodine v sobotu 27. októbra. O zábavu sa postarajú Crazy Chichi & Friends a jesenné tvorivé dielne, v ktorých sa budú vyrábať jesenné ozdoby a darčeky z rôznych druhov papiera, plastu, textilu. Vstup je voľný,

Počas Tekvicových hodov môžete ochutnávať i tvoriť

V OC Centro sa v sobotu budú konať Tekvicové hody v čase od 15. do 18. hodiny. Čakať vás bude ochutnávka koláčikov z tekvice, po ochutnávke si môžete zobrať recept so sebou. Tekvicová tvorivá dielňa a lov tekvíc z vody bude len jedným zo zábavných stanovíšť s vílou jesene, ktoré preverí zručnosť veľkých i malých. Pripraviť sa musíte aj na veľký bazénik s vodou, kde budete mať dve udice, vedierka a 20 plávajúcich tekvičiek s uškom, prečo sa dozviete na mieste… Občerstviť sa môžete miešanými nealkoholickými nápojmi alebo limonádami s príchuťou tekvice či kávovými nealko nápojmi s obsahom tekvice.

Športovci i nešportovci môžu pomôcť prostredníctvom Behu neporazených

1. ročník charitatívneho behu sa uskutoční v sobotu 27. októbra od 10.00 do 16.00 hodiny so štartom v Mestskom parku Sihoť. Vybrať si môžete z kategórií, napríklad sa bude behať detský beh alebo nesúťažný beh pre pacientov. Výťažok zo štartovného bude venovaný pod dohľadom OZ Porážka.sk 3 rodinám, ktoré majú pacienta po NCMP.

Všetci zvedavci sa musia zbehnúť obzrieť projekt Zábavné lavičky

V sobotu 27. októbra o 15.30 hod. sa pri rieke pri petangovom ihrisku, hneď vedľa reštaurácie Bearded Brothers, bude za prítomnosti zástupcov Mesta Nitra a Nitrianskej komunitnej nadácie konať slávnostné uvedenie projektu Zábavných-netradičných lavičiek do užívania. Program svojím spevom obohatí Itcho Pčelár.

Zúčastniť sa môžete aj jedinečného otvorenia Mestského ovocného sadu

Každý si môže vysadiť svoj ovocný strom v centre mesta. V nedeľu 28. októbra od 13. hodiny sa totiž bude konať otvorenie Mestského ovocného sadu. Vstup bude cez Výstavisko Agrokomplexu, bránou B3 z Akademickej ulice. Pre prvých sto návštevníkov budú pripravené spomienkové predmety s motívom ovocného sadu a aj poradovým číslom výsadby stromu. Možnosť občerstvenia ovocím a ovocnými šťavami. Jeseň zvýrazní vôňa pečených gaštanov, na ktoré sa teší aj šašo, ktorý má pripravené bláznivé vystúpenie pre najmenších.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X