Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka vikend.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
8. novembra 2018 Podujatia a akcie NitraKam s deťmi od SHNitraDen.sk, nitra.eu Diskusia()

Program na víkend v Nitre: Vyhlásenie výsledkov AMFO 2018, Športová olympiáda pre deti a predstavenie Med a prach

Po ťažkom pracovnom týždni si každý zaslúži oddych, ale nie vždy je čas naplánovať si program na víkend. Ak ešte stále nemáte žiadne plány, my máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov. Prinášame vám zhrnutie rôznych podujatí a akcií plánovaných na záver týždňa.

Vychutnať si hudbu vám pomôže koncert skupiny Kristíny Debnárovej

Oddýchnuť pri dobrej hudbe si môžete prísť do Music a Cafe o 20.30 hodine v piatok 9. novembra. Odohrá tu totiž koncert Kristína Debnárová BAND. Projekt sa nesie v pop-funky štýle zamerajúc sa aj na vlastné kompozície. Zoskupenie tvoria: Kristína Debnárová − spev, Miloš Biháry − piano, Vladimír Kubalák − gitara, Enea Bari − kontrabas a na bicích Jakub Valíček. Vstup je v cene 5 eur.

Niečo pre milovníkov fotografie

Kto chce zažiť vyhlásenie výsledkov AMFO 2018, má možnosť v piatok o 17. hodine. V Synagóge sa koná vernisáž spolu s vyhlásením výsledkov AMFO 2018. Ide o 46. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby. Výstava potrvá do 25. novembra. Usporiadateľmi podujatia je Krajské osvetové stredisko v Nitre v spolupráci s mestom Nitra.

Ďalší skvelý koncert v Trafačke

Koncert tria Štefan Szabó (elektrická gitara), Michaela Turcerová (alt saxofón) a Ján Fiala (bicie a vibrafón). Ich tvorba je rôznorodá, nachádzajú sa v nej interpretácie ich autorských kompozícií, ale aj diela súčasných skladateľov alebo menej známych jazzových štandardov. Koncert sa koná v piatok 9. novembra o 20. hodine v Trafačke a za vstup zaplatíte 1 euro.

Hudobná šou v podaní 1st Slovak Pink Floyd Revival

Nezabudnuteľný zážitok si isto odnesiete z koncertu 1st Slovak Pink Floyd Revival THE ENDLESS STORY. Táto skvelá hudobná šou v podaní úspešného prešovského zoskupenia sa uskutoční v sobotu 10. novembra vo Frankie Rock Club o 21. hodine. Lístky si zakúpite aj v predpredaji a ich cena je 10 eur.

Parádne športové podujatie pre deti

Na podujatí s názvom Športová olympiáda vás čaká zábava spolu s hráčmi z HK Nitra a všeličo iné. Napríklad, pre všetky deti sú pripravené zaujímavé úlohy v podobe nafukovacej prekážkovej dráhy (nafúknutý hrad, preliezanie, šplhanie, skákanie, šmýkanie), cesty zručnosti na čas, triafania do plechovkovej veže, slalomu olympionikov a tréning šikovnosti. Za zdolanie úloh je pre každé dieťa pripravená odmena. Toto všetko zažijete v sobotu 10. novembra od 15.00 do 18.00 hodiny v OC Centro. A navyše veľké žrebovanie o ceny na konci akcie.

Popoludnie pre cestovateľov

Podujatie s názvom Cestovateľské popoludnie: India – joga – ajurveda, ktorého cieľom je stretnutie s ľuďmi, ktorí sa o svoje zážitky z Indie podelia slovom i krásnymi fotografiami. Indický svet je neskutočne rušný, ľudnatý, farebný, plný rôznorodých chutí a vôní. Príďte v sobotu do Trafačky o 15.00 hodine a tiež ho môžete prežiť.

Deti si prídu na svoje s Tomíkom a Niki

Tomík a Niki je československá detská show a odohrá sa v nedeľu 11. novembra o 15. hodine v Nájomnej jednotke 210. Detské divadelné interaktívne predstavenie kde Tomík a Niki prevedú deti ale i dospelých zábavnou formou históriou Československa. Predstavenie a duo vzniklo pri príležitosti 100. výročia založenia Československa. Tešiť sa môžete na náučné a vtipné scénky, cirkusové techniky, mágiu, tanec, kvíz, pesničky ale aj priblíženie histórie skrz rozprávky a to v podobe draka Adolfa či Červenej čiapočky. Podujatie je vhodné pre deti od 4 rokov a vstupné je v cene 4 eur, pričom deti do 2 rokov majú vstup zadarmo.

Synagóga ponúka Spomienkový koncert

V nedeľu sa o 17. hodine v Synagóge odohrá Spomienkový koncert pri príležitosti 100. výročia narodenia hudobného skladateľa Bartolomeja Urbanca. Usporiadateľom podujatia je Základná umelecká škola Jozefa Rosinského v Nitre. Vstup je voľný.

Zaujímavé predstavenie vás čaká v nedeľu

Predstavenie Med a prach: eu.genus sa odohrá v nedeľu o 19. hodine v Štuiu 4D. Med a prach je voľné umelecké zoskupenie autorov a interpretov z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca, ktorí tvoria spoločné diela na pomedzí performancií, divadelných predstavení, koncertov či inštalácií. Ich tvorba je prezentovaná rovnako v divadlách, ako v galériách alebo na koncertných pódiách.

Parádne športové zápasy v sobotu aj v nedeľu

V sobotu sa odohrá volejbalový zápas Nitra − St. Ľubovňa v Mestskej športovej hale o 18. hodine. V nedeľu zažijete nezabudnuteľný futbalový zápas FC NITRA − ŠK Slovan Bratislava. Tetno výnimočný športový zážitok sa odohrá v Štadióne pod Zoborom o 15. hodine a pre návštevníkov je pripravených zopár lákadiel − pred vstupom do areálu sa bude rozdávať teplý nápoj a zlosovateľné bulletiny, pričom prvá cena bude zajazd pre dve osoby na zápas Bundesligy (výhra zahŕňa dopravu, ubytovanie a dve vstupenky na zápas). Zároveň, vzhľadom na nedeľný termín, FC Nitra ponúka klubom z oblastných súťaží možnosť: ak si klub objedná 30 ks vstupeniek na zápas (5 eur) získa zadarmo jednorazový prenájom umelej plochy v areáli FC Nitra.

Všetci hor sa na korčule

Všetci korčuliari teraz zbystrite pozornosť, pretože prichádza vaša chvíľa. Zimný štadión − vedľajšia plocha na Jesenského ulici bude k dispozícií verejnosti v sobotu 10. novembra v čase od 15.30 do 17.00 hodiny a v nedeľu od 14.00 do 15.30 hod. Hokejová hala na Klokočine je pre verejnosť otvorená len v nedeľu v čase od 9.00 do 11.00 hodiny a od 13.00 do 15.00 hodiny.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X