Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Old man pointing at you
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Grumpy angry senior or old man pointing his finger at the camera with a big frown on his face, blaming or warning you.
10. apríla 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 ilustračná: depositphotos.com

Primátor Nitry chce v uliciach dôchodcov ako inšpektorov, ktorí by dohliadali na poriadok

NITRA 10. apríla – Zamestnať v každej mestskej časti jedného občana, aby dozeral na poriadok v uliciach, plánuje primátor Nitry Jozef Dvonč. Inšpektori poriadku, ako o nich hovoril už vo svojom predvolebnom programe, fungujú v mestských častiach niektorých slovenských miest. Ich úlohou je zväčša kontrolovať udržiavanie poriadku, čistoty a hygieny na uliciach. „Myslím si, že sedem takých ľudí vieme vziať do nejakého čiastočného pomeru, možno aj honorovať. Určite by mali aj vážne povinnosti, ktoré momentálne definujeme,“ povedal pre agentúru SITA Dvonč. O vymedzení povinností a kompetencií inšpektorov chce rokovať s predsedami Výborov mestských častí 23. apríla. Pracovať by mohli inšpektori už tento rok.

„Inšpektori poriadku by mali byť ľudia žijúci v konkrétnych mestských častiach, ktorí by mali na starosti aktivačných pracovníkov a úzko by spolupracovali s Výborom mestskej časti a odborom komunálnych činností,“ opísal svoju predstavu primátor. Ideálne by bolo podľa neho zamestnať dôchodcov so záujmom o veci verejné. Pracovali by od jari do jesene a starali sa o čistotu jednotlivých mestských častí. Kontrolovali by napríklad aj stav detských ihrísk a lavičiek, nahlásili by to a mesto by mohlo pohotovo zasiahnuť. Tým, že by mali na starosti aktivačných pracovníkov, by sa zjednodušila ich koordinácia. „Ľudia na aktivácii by nemuseli cestovať do mesta, aby sa im pridelila práca, zamestnali by ich priamo v mestských častiach,“ myslí si Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X