Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prestavba domu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné foto: pixabay.com
27. apríla 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Primátor Dvonč sa vyjadril k petícii obyvateľov na Zobore, stanoviská odborných útvarov Nitry boli zamietavé

S otázkami ohľadom petície obyvateľov Zobora, ktorí sú proti prestavbe rodinného domu, sme sa obrátili aj na primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča. Ten sa k danej veci vyjadril nasledovne.

Ako nám napísal primátor Nitry Jozef Dvonč: „Čo sa týka aktuálneho stavu petície občanov mesta Nitry proti prestavbe rodinného domu na Veltlínskej ulici na šesť bytových jednotiek – stanoviská odborných útvarov mesta Nitry boli zamietavé. Proti prestavbe je aj Výbor mestskej časti č. 6 – Zobor, Dražovce.“

Primátor ďalej dodal na margo vyjadrenia Útvaru hlavného architekta k petícii to, že útvar okrem iných skutočností nesúhlasí s výstavbou, nakoľko neboli dodržané podmienky, ktoré vyplývajú z platného Územného plánu mesta Nitry.

„Nedodržaný je tiež počet parkovacích miest a nerešpektovaná bola uličná zástavba do výšky druhého nadzemného podlažia formou individuálnych domov,“ doplnil primátor.

Podľa slov Dvonča predložený zámer nerešpektuje ani definíciu rodinného domu v zmysle platnej normy STN 734301 a prístupová komunikácia má nevyhovujúci parameter. „Pokiaľ stanovisko Útvaru hlavného architekta nebude kladné, stavebný úrad tiež nezaháji konanie, ku ktorému neboli predložené všetky náležitosti, ktoré sú potrebné k začatiu územného a stavebného konania,“ vysvetľuje primátor.

Ako vo svojej odpovedi uzavrel primátor, investorovi bolo aj na základe zistených skutočností odporučené, aby sa zachoval dvojdom, to znamená stavba maximálne dvoch bytových jednotiek, prípadne aby sa rodinný dom prestavil na dom s maximálne tromi bytovými jednotkami.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X