Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ulica mostna autobus mhd zastvka zima jesen.jpeg
Foto: ilustračné, franophoto, © NitraDen.sk
12. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Prieskum spokojnosti obyvateľov s MHD v Nitre je ukončený. Obyvateľom výrazne nevyhovuje jedna vlastnosť

Obyvatelia prejavili záujem o zlepšenie služieb MHD v Nitre prostredníctvom prieskumu a my už poznáme výsledky.

Do ankety sa zapojilo 760 respondentov, ktorí odpovedali na otázky týkajúce sa ich spokojnosti s verejnou dopravou v meste. Otázky boli tri a pýtali sa na spokojnosť alebo nespokojnosť s vybranými vlastnosťami MHD.

Cestujúci sa jednoznačne zhodli na tom, že im nevyhovuje interval liniek MHD. Interval premávania liniek totiž považuje za negatívum viac ako polovica respondentov (419 hlasov). Mnoho obyvateľov by tiež menilo cenu lístka (271 hlasov) a spoľahlivosť dopravných spojov (263 hlasov). Viacero respondentov sa zhodlo aj na tom, že reklamné polepy na sklách pôsobia rušivo a považujú to za jednu z negatívnych vlastností MHD (264 hlasov).

Ďalšia otázka bola orientovaná opačne, teda čo obyvateľom vyhovuje na nitrianskej MHD. Najlepšie hodnotená vlastnosť bola čistota a poriadok vo vozidlách (320 hlasov). Cestujúci sú podľa prieskumu spokojní aj so správaním vodičov (272 hlasov) a s dostupnosťou siete MHD (254 hlasov).

Posledná otázka v prieskume sa pýtala na zlepšenia do budúcna, pričom odpoveďami boli opäť tie isté vlastnosti, čo v predchádzajúcich dvoch. Respondenti sa tu zhodli na potrebe zlepšovania intenzity premávania liniek, ceny lístkov a spoľahlivosti dopravných spojov.

Záujem o zlepšovania MHD v Nitre potešili aj viceprimátorku a predsedníčku Komisie pre mestskú mobilitu Michaelu Hefkovú. „Teší ma, že občania vyjadrili v ankete svoje názory a pripomienky. Čo sa týka mestskej autobusovej dopravy, dôležité bude, aby reflektovala na požiadavky občanov, bola pre cestujúcich atraktívnejšia a komfortnejšia a ponúkla im tiež benefity,“ povedala k výsledkom ankety.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X