Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra vrable.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: www.nitra.sk
11. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pribudne nový cyklistický chodník. Prepojí Nitru a Vráble

Na MsÚ v Nitre bolo doručené oznámenie o zahájení územného konania o umiestnení stavby, týka sa cyklistického chodníka, ktorý prepojí Nitru a Vráble.

Ako uvádza oznámenie: „Stavebný objekt rieši cyklodopravné prepojenie dvoch mestských centier Nitra a Vráble bezkolíznym spôsobom s využitím predovšetkým existujúcich komunikačných telies spevnených účelových komunikácií v katastrálnych územiach Veľké Janíkovce, Chrenová, Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa a Dyčka.“ Účelom tohto cyklistického chodníka má byť zabezpečenie dochádzkovej trasy za prácou, vyššou občianskou vybavenosťou a do školy.

Prioritou je však cyklistické dopravné spojenie obcí Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa a Dyčka s priemyselnými parkami vo Vrábľoch a v Nitre. Trasa zároveň povedie tromi vinohradníckymi oblasťami, ku ktorým patrí Vrábeľská, Golianovsko – Čechynská, Vinodolsko – Cetínska v dotyku s územím vodnej nádrže Golianovo.

Ako sa píše v oznámení, prvá etapa začína informačným uzlom s cykloprístreškom, ktorý sa nechádza neďaleko autobusovej zastávky v mestskej časti Janíkovce. Celková dĺžka prvej etapy bude 1,5 kilometra, pričom novostavba bude mať dva jazdné cyklistické pruhy. Každý z pruhov bude široký 1,5 metra.

Začiatok druhej etapy je na rázcestí nad studničkou v katastrálnom území Veľké Janíkovce. Odtiaľ bude pokračovať po území nad „starými Janíkovcami“ k rázcestiu. Celková dĺžka tejto etapy je 4,6 kilometra. Opäť pôjde o dva jazdné cyklistické pruhy so šírkou 1,5 metra, celková šírka komunikácie bude teda 3 metre.

Cyklotrasa bude mať aj cykloprístrešok s informačným miestom, kde budú stojany na bicykle a odpadkové koše. Nebudú chýbať infonosiče, lavičky, stôl a samozrejmosťou sú cyklodopravné značky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X