Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Had
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: MsP Nitra
20. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Príbeh odchyteného hada v Nitre mal svoje pokračovanie, takto dopadol

Mestská polícia v Nitre zverejnila na svojej webovej stránke ďalší článok, ktorý sa týka odchyteného hada. Ako uvádza polícia, príbeh ujdeného a odchyteného hada mal nečakaný záujem zo strany laickej i odbornej verejnosti, a preto sa polícia zaujímala o ďalší osud hada.

“K nájdenému a odchytenému plazovi veterinárka na druhý deň ráno privolala odborníka herpetológa z SPU, nakoľko jedna z možností bol variant, prijatý od oznamovateľov, že môže ísť o ich hada. Táto informácia sa však nepotvrdila, pretože sme zistili, že had neunikol z Vivária SPU v Nitre, ale zjavne niektorému nezodpovednému miestnemu chovateľovi, prípadne sa hada niekto zbavil takýmto spôsobom,” informuje polícia. 

Ako uvádza nitrianska mestská polícia, podľa vyjadrenia tlačovej hovorkyne Slovenskej poľnohospodárskej univerzity im žiaden had nechýba. Ako dodala hovorkyňa ich chovateľské miesta v univerzitnom viváriu SPU v Nitre sú spoľahlivo zabezpečené proti neželanému úniku plazov a väčšie chovné kusy sú začipované, preto sa dajú ľahko identifikovať. 

“Zároveň zdôraznila, že opatrenia, ktorými je vybavené ich vivárium, sú dôsledkom ich snahy zabezpečiť čo najvyššiu mieru ochrany a bezpečnosti nielen pre svojich pracovníkov, ale i pre občanov žijúcich v našom meste. Herpetológ z SPU po príchode k odchytenému hadovi hneď rozpoznal, že sa jedná o užovku červenú a nie o veľhada kráľovského, ako sa domnievala odchytávajúca veterinárka,” píše polícia na svojej webovej stránke. 

Ako ďalej uvádza polícia, išlo o pomerne veľkého jedinca užovky červenej, ktorá patrí k nejedovatým hadom a žije v južných oblastiach Severenej Ameriky až po severné Mexiko. 

Had dorastá do dĺžky 140 až 200 centimetrov. “V zajatí sú častým chovaným hadom, či už z dôvodu ich veľmi pokojnej povahy, celkovej nenáročnosti chovu alebo z dôvodu mnohých krásnych farebných variant,” uvádza mestská polícia. 

“Podľa pracovníčky Kancelárie komunikácie a práce s verejnosťou SPU v Nitre našiel univerzitný odborník hada už uhynutého bez známok života, podľa jeho názoru zrejme následkom zvýšeného stresu,” uzatvára MsP v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X