Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terasa pri budove
ilustračné: Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
3. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Prevádzkovatelia letných terás na pešej zóne budú povinní zorganizovať cez leto kultúrnu akciu, navrhuje mesto

Mesto chce, aby prevádzkovatelia letných terás na pešej zóne boli povinní zorganizovať počas leta kultúrnu akciu. Cieľom je vrátiť na pešiu zónu život.

Návrhom na riešenie využitia letných terás pre rok 2017 sa budú zaoberať poslanci na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok 6. apríla. V predloženom návrhu sa píše, že prevádzkovatelia terás budú môcť užívať mestské nehnuteľnosti formou zmlúv o výpožičke výlučne za nasledovných troch podmienok:

konštrukčné a vizuálne prevedenie letnej terasy bude vopred odsúhlasené Útvarom hlavného architekta mesta;
prevádzkovateľ letnej terasy bude zmluvne zaviazaný zorganizovať kultúrnu akciu po dohode s odborom kultúry mestského úradu v čase od 1. júna do 30. septembra 2017. Za nesplnenie povinnosti bude dojednaná sankcia;
plocha letnej terasy bude najviac do výmery podlahovej plochy prevádzky užívanej na úrovni pešej zóny.

Podľa návrhu, ktorý predpokladá prednosta radnice Igor Kršiak, sú stanovené podmienky „v záujme podpory kultúrneho a spoločenského diania na pešej zóne v Nitre“. Zmluvy o výpožičku majú byť uzavreté najdlhšie do 31. decembra 2017. Uvidíme, či poslanci tento návrh schvália.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X