Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fzki hospodarska 1.jpg
Zdroj: Foto ilustračné: www.google.com
14. novembra 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSPU Nitra Diskusia()

Prestížna Cena za vedu a techniku aj na SPU v Nitre

Nositeľmi Ceny za vedu a techniku sú aj dvaja pedagógovia z SPU v Nitre.

Slovensko aj tento rok pozná laureátov prestížnej Ceny za vedu a techniku. Medzi ocenenými sú aj pedagógovia z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre – prof. Ing. Miroslava Kačániová, PhD., z Katedry ovocinárstva, vinohradníctva a vinárstva a Ing. Attila Tóth, PhD., z Katedry záhradnej a krajinnej architektúry.

Od ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej si počas slávnostného galavečera prevzalo 7. novembra v Incheba Expo Bratislava ocenenie za prínos v oblasti vedy, techniky a inovácií sedemnásť vedeckovýskumných pracovníkov.

Rozvoj vedy a techniky

Odovzdávanie Ceny za vedu a techniku je spojené s ocenením a poukázaním na mimoriadne a vynikajúce výsledky v oblasti vedy a techniky dosiahnuté na Slovensku. Zároveň je to snaha o zvyšovanie záujmu o rozvoj vedy a techniky v spoločnosti.

Tohtoročnú Cenu za vedu a techniku odovzdali v piatich kategóriách (osobnosť vedy a techniky, celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky, osobnosť vedy a techniky do 35 rokov, popularizátor vedy a vedecko-technický tím roka).

Nominácie predložili vedúci predstavitelia ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy, SAV, predstavitelia VŠ, reprezentatívnych združení zamestnávateľov a občianskych záujmových združení.

Ocenenie pre SPU

V kategórii Osobnosť vedy a techniky bola ocenená prof. Miroslava Kačániová, za vynikajúce výsledky v oblasti výskumu a vývoja biologicky účinných a prírodných látok, so zameraním na mechanizmy účinku týchto látok na antimikrobiálnu, antibiofilmovú a antikarcinogénnu aktivitu.

V kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov bol ocenený Ing. Attila Tóth, PhD., za mimoriadny prínos pre rozvoj vedy v oblasti krajinnej architektúry, prostredníctvom výskumu zelenej infraštruktúry, jej plánovania, tvorby a implementácie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X