HK Nitra
ilustračné: SITA
25. októbra 2016 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Po prehre so Žilinou napísali Nitrania list komisii rozhodcov

Hráči HK Nitra v nedeľu premiérovo prehrali v domácom stretnutí v Tipsport lige 2016/2017, nad ich sily boli v 15. kole hokejisti Žiliny (4:6). Tí o triumfe rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 4:1.

Vedenie mužstva spod Zobora sa deň po spomenutom neúspechu rozhodlo napísať list komisii rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja a poukázať na nespokojnosť s výkonmi arbitrov nielen v nedeľňajšom domácom súboji proti Žiline, ale aj v zápase 12. kola na ľade Nových Zámkov, ktorý vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch.

V stretnutí u nováčika Nitrania poukázali na množstvo nepotrestaných faulov hokejkou a dve konkrétne situácie, pri ktorých prišlo k zraneniu Branislava Mezeia a Michala Krištofa. V súvislosti so zápasom proti Žiline sa domnievajú, že prišlo zo strany rozhodcu Müllnera k výraznému ovplyvneniu zápasu niekoľkými chybnými verdiktmi.

„Sme presvedčení, že podľahol neustálym verbálnym atakom trénera hosti Jančušku, ktoré sa diali nielen počas hracej doby stretnutia, ale aj počas prvej prestávky v útrobách štadióna,“ uvádza sa na oficiálnom klubovom webe hockeynitra.com.