Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dracula 3 foto collavino_n
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
18. novembra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skwww.staredivadlo.sk Collavino

Predstavenia v Starom divadle sú už niekoľko rokov aj pre dospelých divákov

PR: Staré divadlo Karola Spišáka vstúpilo už do svojej šesťdesiatej tretej sezóny. A hoci je toto divadlo primárne zamerané na všetky kategórie detského diváka, predsa pred desiatimi rokmi začalo pracovať na naplnení koncepcie, ktorú bývalý riaditeľ Karol Spišák nazval : Divadlo pre celú rodinu. Začali tu vznikať predstavenia venované mladému a dospelému divákovi. Repertoár divadla sa tak postupne rozširoval o inscenácie, ktoré oslovujú ľudí bez rozdielu veku. Mladí i dospelí diváci sa tu v stredu či piatok o 19. hodine večer môžu stretnúť  s Jánošíkom, Sherlockom Holmesom, Emilom Zollom, Pánom Bohom, Absolventom či Draculom. Pobaviť sa na kabarete o láske či vzťahových i životných paradoxoch.

cerveny kabaret - foto collavino

dracula1 - foto collavino n

Foto: Collavino

Všetky inscenácie sú o ľuďoch a pre ľudí. Sú plné poetických a výtvarných obrazov, situačného či slovného humoru, podmanivej hudby a piesňových textov, ale predovšetkým výborných hereckých výkonov.  Dôkazom kvality týchto produkcií je aj skutočnosť, že večerné predstavenia majú dnes už svojich verných fanúšikov a „fan klub“ Starého divadla sa neustále rozrastá. Radostné je aj poznanie, že mladí ľudia, ktorí ešte pred niekoľkými rokmi navštevovali naše divadlo ako detskí diváci, mu zostali verní aj v čase svojho dospievania, či dospelosti.

cerveny kabaret 2 - foto collavino

Foto: Collavino

Chcete sa pobaviť na dobrej komédii, detektívke, hororovej fraške, melodráme, skutočnom horore či kabarete? Chcete zažiť nezabudnuteľné chvíle s problematickým „národným hrdinom“ Jurajom Jánošíkom, výnimočnými parížskymi impresionistickými umelcami, geniálnym detektívom a sociopatom Sherlockom Holmesom, obyčajnou ženou, ktorá odmietne vydať sa za Boha a samotného Diabla láskou porazí, zhýčkaným mladým mužom, ktorý nakoniec získa lásku dcéry pani Robinsonovej aj napriek tomu, že najprv mal pomer  s jej matkou, či upírom Draculom, ktorý po svete roznáša vášeň a „pochybnú“ slobodu? Alebo sa chcete vcítiť do duší umelcov prostredníctvom ich obľúbenej poézie či prózy v Literárnej kaviarni Parnas alebo vypočuť si komorné koncerty menšinových hudobných žánrov? Neváhajte a navštívte aj Vy Staré divadlo a užite si predstavenie, výstavu v  Galérii Foyer, magickú literatúru, zábavný kabaret či príjemný koncert. Svoje dojmy a zážitky môžete po predstavení precítiť so svojimi priateľmi  pri dobrej káve či vínku v Divadelnom Klube Tatra.

A to všetko pod jednou strechou na Ul. 7. Pešieho pluku pri Tržnici.

Viac na: www.staredivadlo.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X