Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BELICA: Nitriansky samosprávny kraj
PREZIDENT: Prevzal Deklaráciu samosprávnych krajov Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica poèas odovzdávania Deklarácie samosprávnych krajov pri príležitosti 10. výroèia ich vzniku prezidentovi SR. Bratislava, 3. január 2011. Foto: SITA/Marián Peiger
31. júla 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Predseda kraja nesúhlasí s výstavbou sociálneho domova v Zlatých Moravciach

Zariadenie malo vzniknúť v rodinnom dome, v ktorom by fungovali dve domácnosti, pričom v každej by bývalo šesť klientov

NITRA 31. júla – Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica nesúhlasí s výstavbou sociálneho domova v lokalite Ďateliniská v Zlatých Moravciach. Výber lokality je podľa neho nevhodný a za ďalší problém pokladá aj nedostatočnú komunikáciu spredstaviteľmi miestnej samosprávy. Navyše neexistuje adresné uznesenie krajského zastupiteľstva k realizácii tohto projektu. „Zvolený postup predpokladá najskôr búranie starého snáslednou výstavbou nového objektu, čiže je neefektívny vo vynakladaní verejných prostriedkov,“ zdôraznil Belicov hovorca Stanislav Katrinec v zaslanom stanovisku.

Zariadenie malo vzniknúť v rodinnom dome, v ktorom by fungovali dve domácnosti. V každej by bývalo šesť klientov, o ktorých by sa staral rovnaký počet pracovníkov. Zámerom projektu je presťahovanie klientov z jednej veľkej inštitúcie – zariadenia sociálnych služieb v Lipovej – do viacerých menších domácností, kde by sa mohli cítiť ako doma. Obyvatelia Ďatelinísk spísali proti zámeru petíciu, pod ktorú sa podpísalo zhruba 180 ľudí. Poukázali v nej na to, že klienti zariadenia sociálnych služieb majú kombinované mentálne, zrakové a psychické postihnutia a sú odkázaní na pomoc inej osoby. „Lokalita Ďateliniská v Zlatých Moravciach je tichým prostredím s rodinnými domami, preto zdieľame názor, že umiestnenie tohto sociálneho zariadenia do tejto lokality nie je vhodné a zásadne s ním nesúhlasíme, keďže zásadne zmení charakter lokality,“ píšu obyvatelia v petícii. Proti zámeru sa postavil aj primátor Zlatých Moraviec Peter Lednár.

O ďalšom osude projekte rozhodne krajské zastupiteľstvo. „Predseda kraja dáva za pravdu signatárom petície a stakto koncipovaným návrhom projektu nesúhlasí. Vtomto duchu bude informovať aj zastupiteľstvo,“ povedal Katrinec a dodal, že ďalšie návrhy realizácie projektu budú predmetom odborného zvažovania ajeho konečnú podobu schvália krajskí poslanci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X