Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FEJG2DpkuId2RIWxS6ulm8P5tBXdkVZ2DDkB0ohxEZI
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. augusta 2013 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: iDeň.sk

Prednosta odmieta obvinenie, že zneužíva služobné Audi

NITRA – Prednosta Obvodného úradu v Nitre údajne zneužíva služobné vozidlo na súkromné účely. Tvrdí to zamestnanec úradu, ktorý sa obrátil na médiá a chce zostať v anonymite. Služobné Audi podľa jeho slov prednosta využíva cez dovolenku aj počas víkendov, čím míňa štátne peniaze.

„Úrady sú cez víkendy zatvorené, takže neviem, čo vybavuje. Niekoľkonásobne prekračuje limit,“ hovorí. Podľa neho sa to deje už minimálne pol roka. „Minister káže šetriť a on minie za tri dni celý limit. Autom jazdí ešte aj na mestský úrad, ktorý je presne oproti obvodnému úradu,“ uviedol ďalej zdroj.

Prednosta Martin Nemky obvinenia rezolútne odmieta. Hovorí, že Audi využíva pre vysokú spotrebu len v ojedinelých prípadoch a bežne jazdí na referentskom vozidle, ktoré využíva len na služobné účely. Ako prednosta nemá pracovný čas a dni pracovného voľna sa ho netýkajú. Jeho prítomnosť si vyžadujú napríklad živelné udalosti, ako sú povodne, a ako prednosta sa zúčastňuje na rôznych akciách, ako sú Dni polície, súťaže mladých záchranárov, 1 150. výročie príchodu Cyrila a Metoda a podobne.

Ako dodal, zároveň cez víkendy rieši priebeh reformy štátnej správy a stretáva sa s predstaviteľmi orgánov štátnej správy a samosprávy. „Výstavba kontaktného administratívneho miesta občana v priestoroch Obvodného úradu Nitra sa realizuje aj cez víkend,“ argumentuje Nemky.

Zamestnanec úradu ďalej poukazuje na to, že prednosta nejazdí s prideleným vodičom, ale šoféruje sám. Vodič tým podľa neho prichádza o peniaze, pretože základnú mesačnú mzdu má veľmi nízku a zarobí si len na diétach. Nemky hovorí opak – plat šoféra nie je závislý od počtu najazdených kilometrov. Vodič podľa neho nevyužitý nie je, pretože ho využívajú aj pracovníci úradu. Od 1. júla už nie je v riadiacej pôsobnosti prednostu, ale centra podpory.

„V piatok večer si prednosta zoberie služobné auto a vráti ho v nedeľu s tým, že má najazdených aj 700 kilometrov. O tomto zneužívaní služobného auta vedia viacerí zamestnanci úradu,“ uviedol ďalej zdroj. Prednosta argumentuje knihou jázd, podľa ktorej mal za tento rok maximálny počet najazdených kilometrov v júni, keď boli povodne v Komárne a v Štúrove, a to 383 kilometrov.

„Za víkendy od začiatku roka do 13. augusta som najazdil 956 kilometrov, čo predstavuje 64 dní, v priemere to teda vychádza 15 kilometrov za deň,“ povedal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X