Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska galeria.jpg
Foto: ilustračné, nitrianskagaleria.sk
22. apríla 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Prednášky o súčasnom výtvarnom umení sú späť, tento rok je témou virtuálna realita či rozšírená realita

Projekt Prednášky o súčasnom výtvarnom umení sa koná tento rok po 12. raz a aj tentokrát nadväzuje na predchádzajúce ročníky realizované od roku 2011 so zameraním na rôzne médiá a témy.

V roku 2022 sa projekt zameriava na tému Virtuálna / rozšírená realita a digitálne technológie v súčasnom vizuálnom umení. Edukačný projekt Prednášky o súčasnom výtvarnom umení už 12. rok nadväzuje na predchádzajúce ročníky realizované od roku 2011 so zameraním na rôzne médiá a témy.

Prednáškový cyklus vychádza z aktuálnej a naliehavej potreby predstaviť problematiku pojmov, východísk a tém, na základe ktorých možno preniknúť hlbšie k dielam súčasného umenia.

Zámerom prednáškového cyklu je prebudiť záujem širokej verejnosti o súčasné umenie prostredníctvom prednášok (prezentácií) teoretikov umenia, praktizujúcich výtvarníkov a iných odborníkov v oblasti slovenského a svetového súčasného umenia.

Projekt sa snaží riešiť problém „neprístupnosti“ súčasného umenia pre bežného návštevníka galérie. Prednášky pozostávajú z teoretickej časti, prezentácie obrazového materiálu a z otvorenej diskusie v závere večera.

Jarné prednášky sa uskutočnia v utorok 3. mája o 18.00 hod. prezentujúcou je Mária Júdová: Na pomedzí virtuálnej reality a tanca a v utorok 31. mája o 18.00 hod. odprezentuje tému Posthumans, plants and becomings autorka Petra Čížková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X