Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zupny dom galeria wiki.jpg
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org Autor: Ladislav Luppa – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0,
22. novembra 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Prednášky o súčasnom výtvarnom umení 2019 predstavia Diverzitu a Nové podoby súčasnej voľnej grafiky Patrika Ševčíka

Už 9. ročník edukačného projektu Prednášky o súčasnom výtvarnom umení prezentuje verejnosti nové východiská a témy.

Nitrianska galéria bude hostiť ďalšieho z radu odborníkov na umenie súčasnosti. Tento ročník sa zameriava na súčasné podoby grafického umenia. Cieľom prednášok a besied je predstaviť tento druh umenia aj širokej verejnosti. Teoretici umenia a iní odborníci v oblasti slovenského a svetového umenia sa prostredníctvom prednášok snažia riešiť problém „neprístupnosti“ súčasného umenia pre bežného návštevníka galérie.

Patrik Ševčík s prednáškou Diverzita / Nové podoby súčasnej voľnej grafiky prinesie poslucháčom rôzne podoby aktuálnej grafickej tvorby najmä v prostredí umeleckej vysokej školy. Ide o projekty, ktoré sa uskutočnili na pôde školy, tvorbu študentov, výsledky konferencie Aku.pressúra zameranej na grafiku, ako aj vlastnú tvorbu. Ústrednou témou prednášky Patrika Ševčíka je prezentácia grafickej tvorby a jej intermediálnych prejavov a foriem.

Patrik Ševčík je absolventom Katedry grafiky Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Počas svojho magisterského štúdia sa zúčastnil stáže na ASP vo Waršave (prof. Wieczorek). Má za sebou desiatky výstav doma i v zahraničí. Venuje sa voľnej tvorbe, pričom jej ťažisko je v hľadaní alternatívnych možností grafiky. V roku 2018 zorganizoval konferenciu o grafike s názvom Aku.pressúra a od roku 2019 je vedúcim Katedry grafiky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X