Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Transportation,And,Vehicle,Concept, ,Man,Using,Laptop,Computer,In
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Shutterstock
2. novembra 2021 Správy NitraPR od Informačný servis Diskusia()

Prečo sa počet ojazdených áut znížil menej než tých nových?

S nadsadením sa dá povedať, že automobilový priemysel a záujem o autá je určitým odzrkadlením aktuálnej ekonomickej situácie, resp. komplementárnym tovarom toho, ako sa ekonomike darí. Pokiaľ je dobre, tak stúpa aj dopyt po nových autách. Akonáhle sa ekonomike prestáva dariť, prejaví sa to aj v tomto segmente. Platilo to aj v roku 2020, keď bolo utlmenie samozrejme dané aj rôznymi lockdownami, počas ktorých sa autá niekedy ani poriadne predávať nemohli. Ukázalo sa to aj na číslach – v roku 2020 klesol počet registrácií nových áut o približne štvrtinu na necelých 83 000, a v Európskej únii to bolo o 9,9 milióna menej. Avšak počet ojazdených áut, ktoré sa na Slovensko doviezli, klesol len o 16 percent na 63 000 áut ročne. Zaujímavé však je, že nejde o výchylku, ale skôr o trend, ktorý bude pokračovať aj po oživení ekonomiky.

Ojazdené autá čoraz žiadanejšie

Čoraz viac ľudí totiž vyhľadáva ojazdené autá. Ľudia sa snažia optimalizovať svoje výdavky a dvakrát si zvážia, na čo vynaložia svoje peniaze. A ak zistia, že môžu mať ojazdené auto s prakticky rovnakou pridanou hodnotou a kvalitou ako úplne nové, tak prakticky nie je čo riešiť. Navyše, už aj firmy pochopili túto cestu a mnohé svoju flotilu „vyzbrojujú“ práve ojazdenými autami. Viaceré start-upy či firmy zachytili tento trend, najlepšie sa však darí českému Carvagu, ktoré tento rok vstúpilo aj na náš trh, a celkom operuje v šiestich krajinách. Pozitívne zákaznícke skúsenosti s Carvago len potvrdzujú opodstatnenie tohto konceptu. Carvago je totiž skôr sprostredkovateľom, ktorý vám denne poskytuje približne 700 000 áut z celej Európy. Aj rozšírenie Carvaga prispelo k ešte vyššiemu záujmu o ojazdené autá.

Pomôžu aj s financovaním

Problémom často býva aj financovanie kúpy auta. Nie je to taká drastická položka ako hypotéka, no mnohí to tiež riešia napríklad spotrebnými úvermi. V prípade Carvaga je výhoda, že máte na výber. Môžete previesť celú sumu cez bankový účet, no dá sa to riešiť aj na úver. Stačí uhradiť akontáciu a potom sa dohodnúť na podmienkach splácania. Výhodou je, že Carvago ako sprostredkovateľ ešte predtým auto odkúpi, jednáte teda priamo s ním, nie s inými stranami. A pokiaľ máte doma staré auto, môžete ho dať na protiúčet, čo tiež môže pomôcť.

Globalizovaný trh

K nárastu počtu predaných ojazdených áut prispieva aj spoločný globalizovaný trh Európskej únie. Na Carvago nenájdete autá len zo Slovenska či Česka. V ponuke sú ojazdené autá prakticky z celej Európy, ktoré však musia najprv prejsť kontrolou špeciálneho softvéru. A ak si nejaké auto vyhliadnete, bude podrobené aj prehliadke zo strany kvalifikovaných technikov. Takže áno, sú tu autá odvšadiaľ, avšak až po prísnom výbere. Dá sa predpokladať, že Carvago bude aj na Slovensku ešte rásť a ešte zvýši záujem zákazníkov o kúpu ojazdených áut.

Informačný servis

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X