Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oremus_640x360.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
21. septembra 2017 Správy NitraPR od NitraDen.skPR, © NitraDen.sk

Prečo Nitra potrebuje nového župana?

(PR text) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) si neplní základné úlohy a kompetencie, ktoré zo zákona dostal. Zákon o samosprávnych krajoch jasne hovorí, že poslaním „župy“ je zabezpečiť všestranný rozvoj svojho územia a starať sa o potreby svojich občanov! 16 rokov si však NSK žije podľa svojich predstáv. V anonymite, v pohodlí kožených kresiel bez námahy politickí nominanti dostávajú svoju štedrú odmenu a plnia príkazy svojich straníckych šéfov. Pasivita a alibizmus sa stali symbolom nášho kraja. Rozpredávanie a privatizovanie majetku NSK sa stali základnou metódou riadenia. Ekonomický a morálny úpadok doviedol náš kraj na chvost medzi regiónmi Slovenska. Záujem o potreby občana a potreby kraja sú na poslednom mieste. Kraj ktorý bol pýchou Slovenska sa dnes krčí vzadu.

Mnohí z Vás si určite kladú otázku: Čo robí „starý župan“? Ktorý má k dispozícii 230 úradníkov, dennodenne, keď občania nepoznajú ani len základné kompetencie VÚC (vyššieho územného celku), nepociťujú žiadny úžitok pre svoj život, nevidia žiadny posun v riešení svojich problémov. Je 16 rokov krátka doba aby „starý župan“ ukázal svoje kvality a schopnosti? Aby konkrétnymi skutkami preukázal opodstatnenie existencie VÚC a presvedčil tak občanov o užitočnosti tejto inštitúcie!

Jednoznačne je to až príliš dlhá doba na to, aby sme ďalej tolerovali jeho neschopnosť a nemohúcnosť. Počúvali znova prázdne sľuby o tom, ako sa to zlepší a alibistické výhovorky, prečo sa to doteraz nepodarilo urobiť. Pozerali sa dookola na nacvičené pokrytecké úsmevy z politických mítingov, recepcií alebo zahraničných „zbytočných“ ciest. Žiadajme konečne výsledky, konkrétne skutky a kvalitnú verejnú službu od „nového župana“.

Priatelia, plne si uvedomujem, akú zodpovednosť si beriem na svoje plecia svojou kandidatúrou na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Mám jasnú predstavu, čo treba urobiť, aby sme zastavili úpadok nášho kraja. Viem, čo urobím, aby mladí ľudia prestali odchádzať z nášho regiónu. Využijem svoje charakterové vlastnosti a odborné skúsenosti pre úplne iný výkon verejnej služby, na aký ste doteraz zvyknutí. V tejto vízii sa spolieham a budem sa spoliehať len na odborníkov, ktorí tvoria aj môj tím nezávislých kandidátov na župných poslancov. Celý svoj život sa snažím bojovať za lepšiu spoločnosť, kde opätovne bude uznávaná slušnosť, poctivosť a statočnosť. Ako jednotlivec sám však nezmením tento stav a potrebujem, aby ste sa pridali ku mne a k nám, ktorým ďalší osud nášho kraja nie je ľahostajný.

S úctou
Ing. Peter Oremus, PhD.

Oremus kandidatura.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X