Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sviecky kristinka
ilustračné: Petra Bírová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
1. apríla 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skFacebook, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Prečo Lipšic prijal obhajobu otca, ktorý zabudol svoju dcérku v aute? Vieme odpoveď!

Včera sme vás informovali o prípade otca, ktorý zabudol svoju dvojročnú dcérku v rozpálenom aute. Ide o tragédiu z leta minulého roka. Obhajcom obvineného Jozefa K. sa stal súčasný poslanec parlamentu Daniel Lipšic. Vieme, prečo tento prípad prijal.

Daniel Lipšic, ktorý je obhajcom obvineného, reagoval na prípad prostredníctvom svojho facebooku. „Otec malej Kristínky už znáša najťažší trest – do konca svojho života bude niesť morálnu vinu za smrť svojej 2-ročnej dcéry,“ uvádza vo svojom statuse Lipšic. Podľa neho ide o starostlivého otca rodiny, preto ho nie je potrebné izolovať od rodiny, ani prevychovať. „…trest, ku ktorému trestné stíhanie môže viesť, nebude mať ani žiadny odstrašujúci účinok,“ pokračuje obhajca. 

„Predstava, že samotná hrozba usmrtenia vlastného dieťaťa nie je dosť odstrašujúca, ale pár rokov odňatia slobody alebo peňažný trest bude mať generálno-preventívny účinok na ostatných, je absurdná,“ píše sa v Lipšicovom statuse.

Druhým dôvodom, pre ktorý Lipšic prijal obhajobu, bolo uvedomenie si, že niečo podobné sa mohlo stať aj jemu samotnému. „Najprv som si myslel, že mne by sa to stať nikdy nemohlo. Zabudnúť peňaženku, laptop alebo kľúče jasné, ale vlastné dieťa nikdy. Potom som si prečítal niekoľko článkov o „syndróme zabudnutého bábätka“ a zistil som, že takáto tragédia sa môže stať každému z nás. A bola to len moja pýcha, ktorá mi hovorila, že mne by sa to nikdy nemohlo stať,“ uvádza na svojom facebooku obhajca obvineného Jozefa K.

Lipšic svoj status uzatvára tým, že prísť o vlastné dieťa je najväčšia tragédia pre každého rodiča. „Otec malej Kristínky si túto tragédiu bude prežívať každý deň do konca svojho života. Preto som sa rozhodol prevziať jeho obhajobu,“ píše Daniel Lipšic.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X