Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Orechov dvor komunitne centrum.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.google.sk
31. októbra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

Pre Rómov v Orechovom dvore mesto postaví nové komunitné centrum

Mesto Nitra postaví nové komunitné centrum pre Rómov žijúcich v lokalite Orechov dvor na okraji mesta.

Jeho cieľom bude prispievať k eliminácii sociálno-patologických javov. Na projekt radnica získala nenávratný finančný príspevok zhruba 320 500 eur, čo predstavuje 95 percent celkových oprávnených výdavkov. Zvyšok doplatí samospráva z vlastných peňazí.

Na októbrovom zastupiteľstve poslanci schválili predloženie žiadosti o dotáciu na interiérové vybavenie komunitného centra. „Je potrebné ho vybaviť nábytkom a výpočtovou technikou vrátane softvérových licencií, ktoré bude nakúpené z dotácie Úradu splnomocnenca pre rómske komunity,“ informoval projektový manažér radnice Peter Velty. Celkové oprávnené výdavky na projekt interiérového vybavenia sú 22 203 eur, pričom mesto musí z tejto sumy zaplatiť minimálne päť percent a prípadné neoprávnené výdavky.

Komunitné centrum pôsobí v lokalite Orechov dvor od roku 2009. Súčasné zariadenie v kontajnerových bunkách už nespĺňa kapacitné ani hygienické nároky a jeho prevádzka je energeticky náročná. Nový objekt vyrastie na mieste, kde stojí momentálne stará kôlňa určená na zbúranie.

V budove budú dve klubové miestnosti, kancelária, školiace priestory, sklad pomôcok, hygienické a technické priestory a kuchynský kút pre tréning varenia. Komunitné centrum bude poskytovať napríklad pomoc pri príprave detí na vyučovanie, záujmovú a pastoračnú činnosť. Vďaka väčšiemu počtu miestností ako doteraz budú môcť komunitní pracovníci súbežne pracovať s dospelými aj s deťmi.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X