Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Orechov dvor komunitne centrum.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.google.sk
31. októbra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

Pre Rómov v Orechovom dvore mesto postaví nové komunitné centrum

Mesto Nitra postaví nové komunitné centrum pre Rómov žijúcich v lokalite Orechov dvor na okraji mesta.

Jeho cieľom bude prispievať k eliminácii sociálno-patologických javov. Na projekt radnica získala nenávratný finančný príspevok zhruba 320 500 eur, čo predstavuje 95 percent celkových oprávnených výdavkov. Zvyšok doplatí samospráva z vlastných peňazí.

Na októbrovom zastupiteľstve poslanci schválili predloženie žiadosti o dotáciu na interiérové vybavenie komunitného centra. „Je potrebné ho vybaviť nábytkom a výpočtovou technikou vrátane softvérových licencií, ktoré bude nakúpené z dotácie Úradu splnomocnenca pre rómske komunity,“ informoval projektový manažér radnice Peter Velty. Celkové oprávnené výdavky na projekt interiérového vybavenia sú 22 203 eur, pričom mesto musí z tejto sumy zaplatiť minimálne päť percent a prípadné neoprávnené výdavky.

Komunitné centrum pôsobí v lokalite Orechov dvor od roku 2009. Súčasné zariadenie v kontajnerových bunkách už nespĺňa kapacitné ani hygienické nároky a jeho prevádzka je energeticky náročná. Nový objekt vyrastie na mieste, kde stojí momentálne stará kôlňa určená na zbúranie.

V budove budú dve klubové miestnosti, kancelária, školiace priestory, sklad pomôcok, hygienické a technické priestory a kuchynský kút pre tréning varenia. Komunitné centrum bude poskytovať napríklad pomoc pri príprave detí na vyučovanie, záujmovú a pastoračnú činnosť. Vďaka väčšiemu počtu miestností ako doteraz budú môcť komunitní pracovníci súbežne pracovať s dospelými aj s deťmi.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X