Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Juzna ulica nitra rozkopavka klokocina.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: maps.google.com
31. mája 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Pre rekonštrukciu vodovodných sietí rozkopú tieto ulice na Klokočine

Obyvatelia Klokočiny by sa mali pripraviť na možné komplikácie spojené s rekonštrukciou vodovodných sietí.

Rozkopávky z dôvodu rekonštrukcií sa dotknú obyvateľov ulíc Bottova, Južná a Železničiarska. Západoslovenská vodárenská spoločnosť Nitra už podala žiadosť na mesto o vydanie stavebného povolenia na rozkopávku týchto troch ulíc. Útvar hlavného architekta na nitrianskej radnici vydal záväzné stanovisko k predloženej projektovej dokumentácii týkajúcej sa rekonštrukcie vodovodu na spomínaných uliciach.

Nitrianska radnica zároveň upozornila stavebníka, že na Galbavého a Inoveckej ulici v tomto roku zrealizovalo z fondov Európskej únie – z operačného programu IROP novú cyklotrasu. Taktiež aj Bottova ulica bola počas minulého roka kompletne zrekonštruovaná, vrátane chodníkov. Podľa platnej legislatívy sa počas 5 rokov od ukončenia výstavby nemôže zasahovať.

Tak isto platí, že stavebník má povinnosť spätne uskutočniť povrchovú úpravu v celej šírke chodníka realizovaného úseku a v miestnych komunikáciách v polovičnom profile. „Pred začatím zemných prác si budú musieť vyžiadať vytýčenie všetkých jestvujúcich inžinierskych sietí a po skončení prác vyplýva pre vodárov povinnosť urobiť porealizačné zameranie zrealizovanej stavby a inžinierskych sietí,“ uzatvára mesto.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X