Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Juzna ulica nitra rozkopavka klokocina.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: maps.google.com
31. mája 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Pre rekonštrukciu vodovodných sietí rozkopú tieto ulice na Klokočine

Obyvatelia Klokočiny by sa mali pripraviť na možné komplikácie spojené s rekonštrukciou vodovodných sietí.

Rozkopávky z dôvodu rekonštrukcií sa dotknú obyvateľov ulíc Bottova, Južná a Železničiarska. Západoslovenská vodárenská spoločnosť Nitra už podala žiadosť na mesto o vydanie stavebného povolenia na rozkopávku týchto troch ulíc. Útvar hlavného architekta na nitrianskej radnici vydal záväzné stanovisko k predloženej projektovej dokumentácii týkajúcej sa rekonštrukcie vodovodu na spomínaných uliciach.

Nitrianska radnica zároveň upozornila stavebníka, že na Galbavého a Inoveckej ulici v tomto roku zrealizovalo z fondov Európskej únie – z operačného programu IROP novú cyklotrasu. Taktiež aj Bottova ulica bola počas minulého roka kompletne zrekonštruovaná, vrátane chodníkov. Podľa platnej legislatívy sa počas 5 rokov od ukončenia výstavby nemôže zasahovať.

Tak isto platí, že stavebník má povinnosť spätne uskutočniť povrchovú úpravu v celej šírke chodníka realizovaného úseku a v miestnych komunikáciách v polovičnom profile. „Pred začatím zemných prác si budú musieť vyžiadať vytýčenie všetkých jestvujúcich inžinierskych sietí a po skončení prác vyplýva pre vodárov povinnosť urobiť porealizačné zameranie zrealizovanej stavby a inžinierskych sietí,“ uzatvára mesto.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X