Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Eurobankovky
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
6. februára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015, Ministerstvo financií SR ilustračná: SITA

Pozrite si zoznam 15 nitrianskych firiem, ktoré zaplatili najviac na daniach

Ministerstvo financií zverejnilo zoznam, ktorý uvádza, koľko zaplatili jednotlivé firmy na daniach za rok 2013. V celoslovenskom meradle sú na prvých priečkach telekomunikačné spoločnosti Slovak Telekom a Orange Slovensko. Najvyšší objem dane z príjmov z firiem sídliacich v Nitre do rozpočtu odviedla spoločnosť Visteon Interiors Slovakia s.r.o., ktorá je členom korporácie Visteon a pôsobí v oblasti automotive.

Prvých päť firiem so sídlom v Nitre zaplatilo za rok 2013 štátu na daniach takmer 4 milióny eur. Pre porovnanie, Slovak Telekom zaplatil na daniach takmer 46 miliónov eur a Orange Slovensko 42,4 milióna eur. Zo spoločností sídliacich v Nitre najviac zaplatila spoločnosť Visteon Interiors Slovakia s.r.o. Firmu pôsobiacu v oblasti automotive stáli dane 953 229 eur. V rebríčku 15 spoločností, ktoré zaplatili v Nitre na daniach najviac, nechýba ani Matador Vráble, ktorý má však sídlo v Nitre, Foxconn Slovakia vyrábajúci LCD televízory Sony či prepravná spoločnosť TOPTRANS EU.

„Našim cieľom je takýmto zoznamom zvýšiť informovanosť verejnosti o tom, ako firmy na Slovensku platia dane a prispieť k väčšej daňovej transparentnosti podnikateľského prostredia,“ povedal na margo zverejnených údajov minister financií SR Peter Kažimír.

Tento zoznam ministerstvo zverejňuje na základe novely zákona o správe daní platnej od 1. januára 2015. Zoznam pozostáva z verejne dostupných údajov registra účtovných závierok za rok 2013 a uvádza sa v ňom obchodné meno alebo názov právnickej osoby, jej sídlo, identifikačné číslo a výška splatnej dane. Firmy sú zoradené podľa výšky splatnej dane od najvyššej po najnižšiu. Ministerstvo financií pritom tvrdí, že zoznamy o tom, ako firmy platia dane, bude aktualizovať z dostupných údajov na štvrťročnej báze. Údaje budú zohľadňovať posledné dostupné účtovné obdobie.

Zoznam 15 firiem so sídlom v Nitre, ktoré zaplatili na daniach najviac:

1. Visteon Interiors Slovakia s.r.o. – 953 229 eur (výroba komponentov pre automobilový priemysel)

2. MATADOR Automotive Vráble, a.s. – 809 836 eur (výroba lisovaných a zváraných konštrukcií pre automobilový a elektronický priemysel)

3. Foxconn Slovakia, spol. s r.o. – 808 000 eur (výroba LCD televízorov)

4. TOPTRANS EU, a.s. – 744 521 eur (medzinárodná kamiónová doprava, preprava a zabezpečenie kusových zásielok a balíkov)

5. MICROCOMP – Computersystém s.r.o. – 675 503 eur (dodávateľ informačných technológií, riešiteľ projektov informačnej bezpečnosti)

6. IZOTOPCENTRUM, s.r.o. – 493 871 eur (oddelenie nukleárnej medicíny)

7. BONUL, s.r.o. – 379 865 eur (súkromná bezpečnostná služba)

8. Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s. – 320 777 eur (zabezpečovanie dodávok tepla)

9. Muehlbauer Technologies s.r.o. – 229 076 eur (výroba strojov a zariadení na výrobu plastových kariet, zariadení pre cestovné pasy, tlačiarenských zariadení a zabezpečovacích systémov)

10. STAVEX Nitra, spol. s r.o. – 227 041 eur (výroba prefabrikovaných kúpeľní)

11. Agromont Nitra, spol. s r.o. – 207 962 eur (dodávky a montáž technologických zariadení pre hovädzí dobytok)

12. MIVA, spol. s r.o. – 195 220 eur (obchod pre potreby plynárenstva, predaj technické zariadení a materiálov pre stavbu vodovodov, kanalizácii a technických zariadení budov, kúpeľňového nábytku)

13. Hörle Wire s.r.o.  – 191 350 eur (spracovanie a výroba oceľových drôtov)

14. OSMI, s.r.o. – 186 870 eur (distribútor priemyselných armatúr)

15. COOP JEDNOTA, spotrebné družstvo Nitra – 163 273 eur (výroba a predaj potravín, prenájom prevádzkových jednotiek…)

Úplný zoznam s informáciami o tom, koľko firmy zaplatili na daniach za rok 2013 nájdete TU

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X