Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto dvoch muzov zo stareho mesta
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: od čitateľa
28. októbra 2022 Správy NitraKrimi od NitraDen.sk Diskusia()

Neznáma osoba behala po pozemku, druhá strážila pred domom. Pozor na podozrivé osoby a zlodejov počas sviatkov nie len v Starom meste

Keď nepozvaných návštevníkov súkromného pozemku na Wilsonovom nábreží vyrušili obyvatelia domu, rýchlo zahli za najbližší roh ulice.

Jesenné prázdniny sa začali 28. októbra a už o pár dní, 1. novembra, nás čaká Sviatok všetkých svätých. Pre toto obdobie sú typické zvýšené nákupy, cestovanie dopravnými prostriedkami, ale aj návštevy hrobových miest.

Preto je práve teraz dôvod na zvýšenú opatrnosť, situáciu každoročne zneužívajú zlodeji. Pozor si treba dávať na tašky a peňaženky v obchodoch, v dopravných prostriedkoch, ale aj na cintorínoch. Aj tam sa môže stať, že nepozornosť smútiaceho príbuzného využije dlhoprstý návštevník pietneho miesta, uchmatne pri hrobe odloženú kabelku a utečie.

Domy bez dozoru

V hľadáčiku zlodejov sú však aj prázdne byty či domy bez dozoru, ktorých majitelia navštevujú cintoríny. Po návrate ich môže čakať nemilé prekvapenie, zistia, že ich príbytok vykradli neželaní návštevníci.

Svoje ciele si zlodeji hľadajú už v týchto dňoch, preto je potrebné zvýšiť opatrnosť aj pozornosť a všímať si neželané pohyby aj vo svojom okolí. Pomôcť môžu alarmy, kamerové systémy, ale aj všímavosť susedov.

Podozrivé osoby

Na podozrivú dvojicu v piatok 28. októbra upozornili obyvatelia Starého mesta. Ako popísali, v Starom meste do dvora vošiel neznámy muž. Po promptnom návrate obyvateľov domu stál jeden muž pred domom.

Keď zbadal prichádzajúce auto, písal niečo do mobilu, pravdepodobne výstrahu pre druhého muža, ktorý bol už v tom čase na dvore a obhliadal si terén. Po príchode majiteľa reagoval prekvapene, že niekoho hľadá a obaja muži rýchlo zahli za najbližší roh.

Zvýšenie ostražitosti

Ľudia z ulice uvažujú o tom, že muži mohli byť komplici, ktorí dávajú tipy zlodejom. Je totiž predpoklad, že takéto osoby sa v týchto dňoch začali viac aktivizovať. Ich pohyb v súkromnom dvore určite nebol štandardným pohybom, majiteľov upozornilo bezpečnostné zariadenie.

Dobrou radou pre všetkých je zvýšenie ostražitosti a ochrana majetku. Zlodejom nie sú sväté ani dni, kedy si pripomíname svojich blízkych zosnulých.

Pomoc polície

Z uvedených dôvodov polícia každoročne posilňuje hliadky poriadkovej polície, ktoré sa zameriavajú na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti zase dohliadajú na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach.

Na svoje veci si však treba dávať pozor, zároveň si treba všímať aj svoje okolie či príbytky svojich susedov. V prípade výskytu podozrivých osôb kontaktujte známe telefónne číslo 158.

Wilsonovo nabrezie podozriví
Foto: od čitateľa

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X