Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vianocne mesto 8
16. novembra 2018 Podujatia a akcie NitraKam s deťmi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Poznáme program Vianočnej Nitry 2018, na toto všetko sa môžete tešiť!

Mesto Nitra zverejnilo na svojej facebookovej stránke podrobnosti ohľadom programu Vianočnej Nitry 2018. Na toto všetko sa môžete tešiť. 

Ako uviedlo mesto Nitra, pomaly sa opäť blížia najkrajšie sviatky v roku. Ani Nitra nezaostáva a svoje Vianočné mestečko otvorí brány už 1. decembra 2018. Podľa slov mesta sa ako diadém rozžiari práve v tento deň hviezda na bráne nitrianskeho vianočného mestečka, ktorá bude žiariť až do 23. decembra 2018.

Počas slávnostného otvorenia mestečka, ktoré prebehne v sobotu 1. decembra 2018, sa predstaví skupina Voising a Dora, taktiež sa v tento deň rozsvieti vianočný stromček a následne si návštevníci užijú pyromuzikálový ohňostroj.

„V nedeľu 9. decembra sa obyvatelia a návštevníci Nitry môžu tešiť na divadelné predstavenie „Čertovsky dobrý Mikuláš“ v podaní divadla Dvor zázrakov, ohňovej show Vertigo a mikulášskeho koncertu pre všetky deti v podaní známych Paci Pac,“ napísalo mesto Nitra v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Na spríjemnenie predvianočnej atmosféry budú v rámci programu vianočného mestečka spievať a hrať folklórne či spevácke súbory, predstavia sa napríklad skupiny Kamenec, Janíkovská studnička, Nevädza, Lipa, Jelenček, Baranek, Tradícia Drážovce, Koniarovčanka, Zbežanček, Lúč Lužianky, Senior Matičiar a Zlatomoravčania, hudobné skupiny Forum, Fenix a Pengagi, country skupiny Ranč a Harvestri, speváci Ado Juráček, The Smalltown Boy a Janissa, detský spevácky zbor Škovránok, divadielko ARS Studio, dychová hudba Kozárenka, zoskupenia Musicantica Slovaca a Jindro Band Blue Notes, spevácke dvojice Ľubica Šulíková & Števo Haládik, Kristína Uhlíková & Juraj Janík, Bilčo & Rado a Souvrat či kapely Zlomená nota, Carpe Diem, Kitchen Grass, Dany M a Playground.

„Študenti si prídu na svoje 4. decembra počas programu s názvom Univerzitný vianočný punč. Do ríše rozprávok nás každý utorok a štvrtok zavedie premietanie známych večerníčkových rozprávok. V utorky 4.12., 11.12. a 18.12. a vo štvrtok 6.12. je pripravený vianočný program detí z materských a základných škôl; každú sobotu sa ocitneme v krajine fantázie vďaka detským divadelným predstaveniam,“ pokračuje mesto vo výpočte toho, čo všetko čaká návštevníkov.

Ako mesto dodalo, popri bohatom kultúrnom programe bude vianočná atmosféra umocnená voňavými dobrotami, darčekmi či rôznymi drobnosťami s vianočnou tematikou.

„Okrem tradičnej rozprávkovej pohody vianočného mestečka spríjemní obdobie adventu v pondelok 17.decembra koncert Čaro Vianoc v Nitre, na ktorom sa predstavia sólisti Opery Slovenského národného divadla v sprievode Orchestra ľudových nástrojov Miroslava Dudíka a Mužskej speváckej skupiny Rodokmeň. Nedeľný strieborný lesk pričarí 9.decembra XV. Jubilejný večer Evy Pavlíkovej v Synagóge. Pre návštevníkov a obyvateľov Nitry je v sobotu 15.12. pripravená špeciálna večerná prehliadka Starého mesta. 19.decembra je v Mestskej hale na Klokočine pripravený veľký vianočný koncert obľúbenej skupiny Kollárovci,“ napísalo mesto.

Vianočná nálada a atmosféra bude vládnuť aj na Klokočine, na 8. decembra tu mesto Nitra pripravuje prostredníctvom VMČ č. 4 zaujímavý program. O čo konkrétne pôjde, mesto zatiaľ vo svojom statuse neprezradilo. 14. až 16. decembra zas v tejto mestskej časti pripraví program a o vianočnú pohodu sa postará občianske združenie Nitrafiesta.

„Nitriansky hrad pre obyvateľov a návštevníkov otvorí v termíne od 14. do 22.decembra adventné mestečko v Gotickej priekope a hradnom areáli. Súčasťou hradného mestečka budú stánky s jedlom, výstava betlehemov a kultúrny program,“ uzavrelo mesto Nitra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X