Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestský úrad Zlaté Moravce
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
20. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

O post primátora Zlatých Moraviec sa uchádza aj Dušan Husár, bude kandidátom Smeru-SD

Svoju kandidatúru na post primátora už ohlásili právnik Michal Cimmermann, bývalý primátor Peter Lednár, mestská poslankyňa Klaudia Ivaničová, Marta Balážová, ktorá v súčasnosti vedie mesto a mestský poslanec a riaditeľ školy Dušan Husár.

Riaditeľ Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach a dlhoročný mestský poslanec bude kandidovať ako nestraník s podporou Smeru-SD.

Nie je členom žiadnej politickej strany… Pre Husára sme sa rozhodli preto, že si myslíme, že je to slušný človek, má dobré riadiace schopnosti, o ktorých presvedčil počas svojho pôsobenia ako riaditeľ školy a má aj skúsenosti z komunálnej politiky,“ povedal okresný šéf Smeru-SD v Zlatých Moravciach Marián Kéry. Husár dodal, že sa nebráni ani podpore ďalších politických strán.

Rodák zo Zlatých Moraviec by chcel v prípade zvolenia za primátora transformovať mestskú nemocnicu na spoločnosť so súkromným kapitálom. Zachovať chce zdravotnú starostlivosť a budovy dať do prenájmu budúcemu prípadnému investorovi, no ponechať ich v majetku mesta. Ak by sa stal primátorom, chce zabezpečiť, aby sa školné v materských školách, ktoré je v súčasnosti 12 eur, použilo pre škôlky na edukačné účely, napríklad na nákup pomôcok. „V súčasnosti je to tak, že mesto tieto prostriedky rozdeľuje materským školám napríklad na energie alebo aj na platy učiteľov a prevádzku,“ povedal Husár.

V oblasti mestských podnikov chce Husár dôsledne dohliadať na to, aby sa im darilo vytvárať v rámci podnikateľskej činnosti zisk, ktorý by sa dal následne využiť na rozvoj týchto podnikov. Okrem toho by si chcel urobiť prieskum záujmu o učiteľské byty a v prípade záujmu postaviť bytovku pre učiteľov. V oblasti nezamestnanosti očakáva, že o Zlaté Moravce prejavia záujem noví investori v súvislosti s investíciou automobilky Jaguar Land Rover v Nitre. Jaguar prejavil záujem o spoluprácu aj so Strednou odbornou školou technickou, ktorej jej Husár riaditeľom. Stretnutie bolo v utorok. „Naša škola má v súčasnosti zmluvy o duálnom vzdelávaní s 12 firmami v regióne,“ doplnil Husár.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X