Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Park hydrocentrala franophoto nitraden.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
19. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Poslankyňa Jurinová hovorí o nekompetentom vedení ZsVS, Dvonč to odmieta

Na údajné problémy v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (ZsVS) upozornila médiá tlačovou správou poslankyňa NR SR za OĽaNO-NOVA Erika Jurinová. Píše v nej o „mocenskom zápase“ v spoločnosti v súvislosti s nedávnym zvolením Štefana Štefeka do funkcie generálneho riaditeľa ZsVS.

Predseda predstavenstva spoločnosti a zároveň primátor Nitry Jozef Dvonč podľa Jurinovej spochybnil zvolenie Štefeka za generálneho riaditeľa tým, že hlas primátora Serede Martina Tomčányiho bol neplatný, pretože funkcia člena predstavenstva mu zanikla 15. februára 2016 uplynutím piatich rokov od jeho zvolenia.

„Toto tvrdenie opiera o ustanovenie Obchodného zákonníka, pričom ale v stanovách ZsVS je funkčné obdobie člena predstavenstva štvorročné a končí až dňom zvolenia jeho nástupcu. Podľa rovnakého metra, ktorý použil voči Tomčányimu, by mala funkcia a právo hlasovať zaniknúť aj ďalšiemu členovi predstavenstva Štefanovi Mišákovi. Ale ten predsa hlasoval rovnako ako predseda Dvonč – tak nie je potrebné sa tým zaoberať?“ píše Jurinová.

Dvonč podľa nej svojím „nekompetentným vedením a pošliapavaním stanov spôsobuje právny zmätok a chaos vo fungovaní predstavenstva“. Jozef Dvonč sa proti tvrdeniam Jurinovej dôrazne ohradil. „Informácie v uvedenej tlačovej správe sa nezakladajú na pravde, sú zavádzajúce a majú za cieľ poškodiť moje meno pred zasadnutím Dozornej rady spoločnosti Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti 19. júna o 13.00 hod.,“ uviedol vo svojom stanovisku.

Ako ďalej dodal, v plnej miere sa dištancuje od skutočností a praktík uvádzaných v tlačovej správe poslankyne. Pri výkone funkcie sa podľa svojich slov riadi dokumentmi spoločnosti, uzneseniami predstavenstva a zákonmi SR. „Vzhľadom na povahu informácií, ktoré poškodzujú moje meno, zvažujem príslušné právne kroky,“ uviedol Dvonč. ZsVS plánuje k zasadnutiu orgánov zvolať tlačovú besedu, kde sa vyjadrí aj k skutočnostiam uvádzaným v tlačovej správe poslankyne Jurinovej. Miesto a čas tlačovky zatiaľ spoločnosť neoznámila.

ZsVS riadi 7-členné predstavenstvo, ktoré 5. júna zvolilo za nového generálneho riaditeľa dovtedajšieho výrobno-technického riaditeľa Štefana Štefeka. Štefek je zároveň bývalý viceprimátor Nitry, v minulosti člen Smeru-SD a bývalá pravá ruka primátora Dvonča. Dnes pôsobí v mestskom zastupiteľstve ako nezávislý poslanec v klube NEKA-NOVA.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X