Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaguar land rover vystavba sita.jpg
ilustračné: SITA
24. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Poslanci sú nespokojní s komunikáciou pri výstavbe strategického parku, prijali uznesenie

Nitrianski poslanci sú nespokojní s plnením požiadaviek mesta pri výstavbe strategického parku a tiež s úrovňou informácií, ktoré dostávajú od kompetentných. Vo štvrtok na zastupiteľstve prijali uznesenie, v ktorom sa píše, že mestské zastupiteľstvo vyslovuje nespokojnosť s úrovňou spolupráce s firmou MH Invest a s plnením požiadaviek mesta súvisiacich s výstavbou a činnosťou strategického parku.

Zároveň odporúča primátorovi zvolať stretnutie všetkých zainteresovaných firiem v strategickom parku s účasťou poslancov. Ešte v januári 2018 poslanci schválili uznesenie, ktorým odporučili primátorovi predkladať na každé zastupiteľstvo písomnú informáciu o aktuálnom stave výstavby strategického parku a investície Jaguar Land Rover. S úrovňou materiálu, ktorý dostali na rokovanie, však neboli spokojní. „Ak sú za pol roka schopní predložiť nám len toto, tak ja bohužiaľ musím konštatovať to, čo hovorím už dlhodobo. Jednoducho, mesto Nitra ich absolútne nezaujíma,“ povedal poslanec Miloš Dovičovič (nezávislý). Informatívnu správu s fotografiami, ktorá pripomína prezentáciu, nazval „reklamnými letákmi, ktoré nám poslal Jaguar“.

Chýbali mu napríklad informácie, ako sa budú eliminovať negatívne dopady veľkej investície na mesto Nitra. „My tu nie sme na to, aby sme čítali noviny a pozerali televíziu, kde sa sem – tam niečo objaví a odtiaľ sa pokúšali vypátrať nejaké informácie. Myslím si, že zmluvní partneri sa majú k sebe správať troška inak,“ kritizoval Dovičovič. Zmluvu o spolupráci pri realizácii Strategického parku Nitra uzatvorila v decembri 2015 s mestom Nitra Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR a jeho dcérskej spoločnosti MH Invest, s. r. o.

Vágne informácie

Poslankyňa Marta Rácová (nezávislá) na margo predloženej správy povedala, že obrázkové knižky sa kupujú deťom, ktoré nevedia čítať. „Oni nám len sľubujú, ako lízatko. Nemali by sme byť takíto mäkkí a zhovievaví. Jednoducho nás neakceptujú a nerešpektujú a mali by sme to dať najavo,“ skonštatovala Rácová a predložila návrh na uznesenie o vyslovení nespokojnosti, ktorý poslanci schválili. Poslanec Miloslav Hatala (KDH) označil informácie v správe za „veľmi vágne“. „Výroba sa má spustiť na jeseň, podľa tohto materiálu v desiatom mesiaci, ale pre dostavbu 700 metrov štvorprúdovej komunikácie v réžii Slovenskej správy ciest je tu napísaný rok 2019. Ja si neviem predstaviť, čo bude, keď bude prevádzka naplno spustená a tento úsek nebude sprevádzkovaný,“ povedal Hatala. Žiadal informácie, ktoré cesty sa opravia a aký objem financií sa na to použije.

Automobilka oponuje

Automobilka Jaguar Land Rover vo svojom stanovisku uviedla, že je celosvetovo zodpovedný podnik a svoje globálne princípy bude uplatňovať aj v Nitre. Poukázala na to, že vzniklo Komunitné fórum, ktoré informuje miestnu komunitu o pokroku v Strategickom parku Nitra. Stretnutie sa koná každé tri mesiace, vedie ho MH Invest a okrem Jaguar Land Rover, Gestamp a Prologis sa na ňom zúčastňujú aj zástupcovia mesta Nitra, mestskej časti Dražovce a susedných dedín Čakajovce, Lužianky a Zbehy.

„Osobitný dôraz kladieme na vzdelávanie. V rámci Nitrianskeho kraja sme už realizovali niekoľko dobrovoľníckych projektov, ako napríklad opravu miestnej škôlky alebo ihriska. V najbližších niekoľkých mesiacoch podporíme v Nitrianskom kraji lokálne neziskové organizácie a tretí rok prinesieme celoslovenskú súťaž Land Rover 4×4 v škole,“ vymenovala Alexandra Sabolová z kancelárie pre komunikáciu automobilky. Ako dodala, v apríli spustili prvý grantový program pre zamestnancov Jaguar Land Rover Slovakia, ktorý ponúka desať grantov vo výške 1 000 eur.

Spoločnosť MH Invest sa k veci zatiaľ nevyjadrila.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X