Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky hrad sita.jpg
ilustračné: SITA
16. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Poslanci schválili rozpočet, v roku 2017 budú hospodáriť s 59 miliónmi eur

Nitrianski poslanci vo štvrtok schválili mestský rozpočet na nasledujúci rok. Podľa návrhu mala radnica v roku 2017 hospodáriť so sumou takmer 53,4 milióna eur. Rozpočet zvýšili s ohľadom na optimistické údaje o výnosoch podielových daní, ktoré zverejnilo ministerstvo financií.

V rozpočte sa počíta s 300 000 eurami na nákup mestského mobiliáru a v sume sú zahrnuté aj investičné potreby mestských častí v hodnote 2,7 milióna eur. Poslanci a radnica pokladajú za prioritné aj rôzne investície, ktoré zatiaľ nie sú kryté financiami, budú však na ne hľadať zdroje a do marca sa pokúsia vytvoriť priestor na financovanie týchto aktivít.

Týka sa to výstavby materského centra v bývalých kasárňach pod Zoborom, opravy komunikácii v Chmeľovej doline a na Wilsonovom nábreží a výstavbu nového cintorína na Chrenovej. Projekčne aj stavebne je väčšina týchto projektov pripravená, financovanie by malo byť zabezpečené kombináciou mestských a dotačných zdrojov.

Rozpočet mesta na nasledujúci rok zahŕňa tiež výdavky na činnosti vyplývajúce zo zákonov a uzatvorených zmlúv. Financie určené na odbor školstva, mládeže a športu sú najväčšou výdavkovou položkou, z rozpočtu odčerpajú až 42 percent.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X